Pokud vláda nezačne normálně pracovat, začne to řešit ulice, varoval muž, který chce vést TOP 09

29. 6. 2019 17:11

Senátor Tomáš Czernin (TOP 09) chce kandidovat na předsedu strany. Rozhovor s ním přinesl server Novinky.cz. Czernin míní, že důležité je mít konzervativní program a zároveň že je nutné tvrdě kritizovat vládu Andreje Babiše (ANO).

Pokud vláda nezačne normálně pracovat, začne to řešit ulice, varoval muž, který chce vést TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Czernin
reklama

Czernin se úvodem vyjádřil k situaci ohledně toho, že prezident Miloš Zeman nechce odvolat ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). „Je to skandální, že si prezident zase vykládá ústavní zvyklosti, jak se mu to hodí. Jestli si chtějí sociální demokraté zachovat tvář, tak by měli z vlády odejít,“ domnívá se Czernin.

Původní text ZDE.

Socani podle něj zmatlali, co mohli, a měli by si tak řešení, jak z toho, najít sami. „Otázka ministra kultury není tak zásadní, problémem je hlavně osoba premiéra Babiše. Znehodnocuje pověst naší republiky v celé Evropě. A přitom jeho problémy nikdo neřeší. Pořád se pozornost odvádí jinam,“ dodal s tím, že jestli vláda nezačne normálně pracovat, tak to začne řešit ulice. Zároveň uvedl, že věří, že se vše vrátí do zdravých poměrů volbami, nebo tím, že premiér Babiš odstoupí. 

A jak by Czernin chtěl přitáhnout nové voliče pro stranu TOP 09, o níž si myslí, že přicházela o voliče kvůli neprůhlednosti? To by především rád napravil. „Nekritizuji pana předsedu, u jeho osoby jde o to, že se domnívám, že nelze být současně europoslancem, předsedou pražských zastupitelů TOP 09 a předsedou strany. Tím by člověk měl být na plný úvazek,“ sdělil Czernin k osobě současného lídra TOP 09 Jiřího Pospíšila. „Nemyslím si, že předseda by měl být nějaký vůdce, ale měl by být ten, kdo lidi motivuje, a řada našich členů motivaci ztratila,“ dodal s tím, že on sám chce lidi motivovat návratem k programu, na němž vznikli. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

21:31 Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …