Policie obvinila 17 členů pražské ČSSD kvůli úplatkům

01.03.2012 19:58

Protikorupční policie obvinila 17 členů pražské ČSSD. Důvodem jsou úplatky kvůli hlasování na stranických schůzích. Podle kriminalistů někteří obvinění také vzali peníze za samotný vstup do strany. Uvedla to dnes Česká televize, podle níž mezi velké ryby patří třeba šéf místní organizace v Praze 9 František Kolínský a bývalý radní magistrátu Lukáš Plachý.

Policie obvinila 17 členů pražské ČSSD kvůli úplatkům
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Kolínský podle ČT čelí obvinění z toho, že spolu se svým stranickým kolegou a bývalým pražským radním Plachým upláceli 15 spolustraníků. "Osoby měly dostávat úplatky za to, že vstoupily do jedné místní organizace ČSSD, čímž vlastně rozšířily členskou základnu, a následně že měly hlasovat podle předem daných pokynů," řekl ČT mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Dvojice funkcionářů podle policie podplácela hlavně při sestavování kandidátky pro poslední sněmovní volby. "Docházelo k ovlivňování hlasování při schůzích ČSSD ve prospěch předem daného kandidáta," dodal mluvčí.

"Pokud by se tyto informace potvrdily, je to vážná věc a bude se jí zabývat nejužší vedení sociální demokracie," řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Kolínský se na dotaz ČT nechtěl vyjádřit.

Policie začala celou kauzu vyšetřovat už před dvěma lety. Tehdy některá média zveřejnila nahrávky o tom, že tehdejší radní ČSSD Plachý údajně za dobré místo na kandidátce přislíbil jednomu ze spolustraníků 100.000 korun. Plachý tehdy korupci odmítl, ale ihned rezignoval na funkci v radě, dnes podle ČT nebyl k zastižení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: aš, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aktivisté dnes zjevně chtějí likvidovat lidský řád. Cenzura, totalita, prokazuje publicista

18:45 Aktivisté dnes zjevně chtějí likvidovat lidský řád. Cenzura, totalita, prokazuje publicista

Konzervativní Evropa se probouzí, domnívá se publicista Vlastmil Podracký. „Konzervativní a nacionál…