Politika lidi rozděluje, fotbal spojuje, pochvaloval si Marcel Chládek v ČT novou práci

11.08.2015 19:49

Exministr školství Marcel Chládek se stal generálním manažerem fotbalových reprezentací a fotbalových akademií. V úterním Interview ČT24 popisoval, na co se v nové pozici hodlá zaměřit. Z jeho úst mimo jiné zaznělo, že politika rozděluje, zatímco fotbal spojuje. Proto by si fotbal zasloužil více peněz, než má dnes, ačkoli jich má ze všech sportů nejvíce.

Politika lidi rozděluje, fotbal spojuje, pochvaloval si Marcel Chládek v ČT novou práci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda výboru Marcel Chládek

„Jak fotbalu pomůže vaše nová funkce, která do teď nikomu nechyběla,“ ptala se moderátorka Zuzana Tvarůžková. Hodlá prý zdravě lobbovat pro český fotbal a budovat pro něj zázemí. Vzhledem ke svým politickým zkušenostem hodlá využít své kontakty v krajích i ve státní správě. Mladé talenty musejí obdržet šanci dostat se až do reprezentace. „My budeme mít v jedné nejmenované vesnici vynikající talent, ale ten talent nebude rozpoznán, protože ho povede nekvalifikovaný trenér. Tím ten talent zabijete,“ poznamenal Chládek. Právě v akademiích by se toto mělo změnit.

Z úst exministra také zaznělo, že je děti třeba zvednout od počítačových her a dostat je na hřiště. Jinak budou naše děti brzy ohroženy civilizačními chorobami, jako je infarkt a tak podobně. „Tomu by měl napomoci stát a základní předpoklady se vytvářejí už v rodině,“ podotýká exministr s tím, že fotbalové akademie nejsou všespásné, ale představují krok správným směrem.

Manažerem prý zůstane, pokud bude mít výsledky, rozhodně jen nebude sedět na židli a nic nedělat. Ačkoli jde do fotbalu snad nejvíce peněz ze všech sportů, je to podle Chládka stále málo. „Politika rozděluje a fotbal spojuje. Pokud chceme mít dobré výsledky ve fotbalu, tak pro to musíme vytvořit podmínky,“ podotkl dále host.

Svou novou pozici rozhodně nepovažuje za trafiku. „Kdybych chtěl trafiku, tak bych si vybral jinou pozici, kde by nebylo tolik vidět na mou práci a nebylo by možné ji hodnotit,“ zdůraznil někdejší šéf resortu školství. Zastal se také nejmocnějšího muže českého fotbalu Miroslava Pelty. To je člověk, který za fotbal bojuje. A pokud o něm něco nepěkného píší noviny, ještě ho nemůžeme odsuzovat. S tím prý má ostatně Chládek i osobní zkušenosti. Připomeňme, že Chládek odešel z ministerského postu po článku o údajné šikaně žen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

12:25 Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

Zpěvák a skladatel Tomáš Klus se opět angažuje v tématu ekologie. Tentokrát propaguje solární energi…