Polsko denacifikujeme hned po Ukrajině, slibuje ruský poslanec

14.05.2022 7:28

Předseda kontrolního výboru Státní dumy Oleg Morozov navrhl zařadit Polsko jako další zemi „pro denacifikaci“ hned po Ukrajině. Podle něj k tomu ruskou stranu vybízejí polští představitelé svými výroky o ideologii ruského světa jako o rakovině a uváděli, že za svou agresi na území suverénního státu bude muset Moskva platit reparace. Informují o tom Novinky.cz.

Polsko denacifikujeme hned po Ukrajině, slibuje ruský poslanec
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident Ruské federace, Vladimir Putin

„Polsko svými výroky o Rusku jako o ‚rakovinotvorném‘ nádoru a o ‚odškodnění‘, které musíme zaplatit Ukrajině, vybízí k tomu, abychom ho po Ukrajině zařadili do první linie pro denacifikaci,“ napsal Morozov na svém telegramovém účtu.

  • Původní zdroj ZDE

Pobouřilo ho, že polský předseda vlády v tomto týdnu v komentáři pro britský deník Daily Telegraph řekl, že považuje ideologii „russkij mir“ (ruský svět) za „rakovinu pohlcující většinu ruské společnosti a představující smrtelné riziko pro celou Evropu“. 

Morozov si však podle Morawieckého interpretuje výroky polského premiéra a prezidenta zkresleně. Svůj text tak zveřejnil i na svém twitteru.

V textu polský premiér také přirovnává šéfa Kremlu Vladimira Putina k Hitlerovi a ironicky poznamenává, že potřebuje „deputinizaci“. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už jsou tam. Vzpoura na vsi kvůli Romům z Ukrajiny: Rakušan nebude rád

20:51 A už jsou tam. Vzpoura na vsi kvůli Romům z Ukrajiny: Rakušan nebude rád

I přesto, že místostarosta žádal ministra, aby k ubytování romských uprchlíků v Kramolíně nedošlo, š…