Poškodila lidskou důstojnost, dotkla se rodiny rukojmího. Zjistili jsme zajímavé věci o vydání Marine Le Penové i europoslankyni, která za ním stojí

05.03.2017 20:32

O zbavení imunity francouzské političky Marine Le Penové se v Evropském parlamentu hlasovalo na popud italského Hnutí 5 hvězd. To velmi pobouřilo zástupce tamní strany Liga severu. Předseda Matteo Salvini a jeho zástupce na adresu krajanů nebrali servítky.

Poškodila lidskou důstojnost, dotkla se rodiny rukojmího. Zjistili jsme zajímavé věci o vydání Marine Le Penové i europoslankyni, která za ním stojí
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka

„Evropský parlament dnes (z iniciativy parlamentářky 5 hvězd) hlasoval pro (Liga severu proti!) v procesu proti Marine Le Penové. Jaká je ‚vina‘ Marine? Měla odvahu ukázat násilí ISIS. MARINE, VZHŮRU!“ fandí Marine Matteo Salvini.

„Vyšetřovací postup Marine Le Penové ohledně publikace na Twitteru je něco na hranici surrealismu. Je nám líto, že Evropský parlament přistoupil k obvinění, které je mimo realitu. Takzvaní eurooptimisté, kteří mají plná ústa svobody projevu, se snaží zacpat ústa politické síle, která se se svými stížnostmi, svoleními a návrhy těší velké oblibě. Liga severu o tom něco ví, o čemž svědčí případ Saronno (Liga severu byla osouzena k pokutě za diskriminaci). Solidarita pro Marine Le Penovou a celou Národní frontu. Několik pokusů cenzury nemůže zastavit sílu našich myšlenek!“ podotkl Fantana.

Francouzská justice u Le Penové požádala o zrušení imunity kvůli tomu, že politička zveřejnila na Twitteru násilná videa takzvaného Islámského státu. Na snímcích byla mimo jiné vražda amerického novináře Jamese Foleyho, jemuž islamisté uřízli hlavu. Zrušení imunity umožní Le Penovou případně obvinit a trestně stíhat. Mohly by jí hrozit až tři roky vězení. Sama Le Penová označuje obvinění ohledně snímků za „politické vyšetřování“. 

PŘEČTĚTE SI CELOU ZPRÁVU, PROČ MÁ BÝT LE PENOVÁ STÍHÁNA

Jak uvedla pro ParlamentníListy.cz Čechoitalka Monika Pilloni, Evropský parlament hlasoval na základě zprávy, kterou vypracovala poslankyně Hnutí 5 hvězd Laura Ferrara, jež je místopředsedkyní výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Drahoš besedoval: Děti je třeba už odmala učit, co jsou fake news. Volili mě mladí lidé, staří věřili dezinformaci, že jim seberu důchody

14:54 Jiří Drahoš besedoval: Děti je třeba už odmala učit, co jsou fake news. Volili mě mladí lidé, staří věřili dezinformaci, že jim seberu důchody

REPORTÁŽ „Pokud se všichni nebo většina lidí nechá zblbnout nějakými nesmysly, tak potěš pánbůh!“ Pr…