Poslanci Baštýřovi trestní stíhání kvůli prodeji pozemků nehrozí

16. 11. 2012 12:41

Jihočeskému poslanci Václavu Baštýřovi (ODS) již nehrozí trestní stíhání kvůli prodeji pozemků pod plánovanou trasou dálnice D3. Protikorupční policie totiž skončila prověřování, které v této souvislosti vedla. Detektivové případ odložili, protože jednání poslance nebylo trestným činem, řekl ČTK žalobce jihočeského krajského státního zastupitelství Josef Český.

Poslanci Baštýřovi trestní stíhání kvůli prodeji pozemků nehrozí
Foto: ODS
Popisek: Poslanec Václav Baštýř

Pozemky na Českobudějovicku u obce Ševětín přitom poslanec a člen sněmovního podvýboru pro dopravu podle deníku Mladá fronta Dnes (MfD) nakoupil před více než dvěma lety v průměru za sedm korun za metr čtvereční. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pak od něho část z nich, které potřebovalo pro stavbu, odkoupilo po sto korunách za metr.

Lidé, kteří Baštýřovi pozemky v letech 2010 a 2011 prodali, se cítili podvedeni. Baštýř jim podle listu řekl, že chce na pozemcích hospodařit. Poslanec se však hájí tím, že přibližný koridor dálnice D3 byl stanoven již v roce 1968. "V roce 2002 trasu budoucí dálnice zpřesnilo krajské zastupitelstvo svou vyhláškou. Jedná se tedy o deset let starou veřejnou informaci a všichni dotčení byli o této skutečnosti informováni," uvedl v květnu poslanec.

Za pravdu mu dává i policie. "Bylo zjištěno, že lidé, kteří to prodávali si mohli zjistit informace, a nezjistili," uvedl žalobce. Podle něho prodávající sami akceptovali nabídnutou cenu, aniž by si například na stavebním úřadu ověřili, zda nemohou požadovat cenu vyšší. "To, že to oni neudělali, to je jejich problém," podotkl Český. Proto prý nemohlo být jednání poslance kvalifikováno jako podvod.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

21:40 Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se na sociální síti zaměřil na dov…