Poslanci by dnes měli pokračovat v debatě o celostátním referendu

27.06.2018 8:02

Poslanci by dnes mohli pokračovat v přerušené debatě o návrzích zákonů o celostátním referendu. První čtení třech návrhů na vydání ústavního zákona o celostátním referendu v úterý opět nedokončili. Schůze Sněmovny začne proti zvyklostem až v poledne, protože dopoledne jmenuje prezident Miloš Zeman na Hradě členy nové menšinové vlády ANO a ČSSD, která by se pak poslancům měla v úvodu jednání představit.

Poslanci by dnes měli pokračovat v debatě o celostátním referendu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

Poslanci by se měli hlavně zabývat projednáváním návrhů zákonů v prvním čtení. Na řadu by mohl přijít mimo jiné návrh nominačního zákona z pera poslanců Pirátů, který podle předkladatelů směřuje proti politickým trafikám. Bude čelit návrhu na zamítnutí v prvním čtení, o němž by měli dnes poslanci hlasovat. Návrh má uzákonit pravidla pro výběr lidí do řídicích a kontrolních státních a polostátních společností.

V prvním čtení je také návrh Starostů na snížení daně z přidané hodnoty u jízdenek na vlaky nebo autobusy z 15 na deset procent. Vláda s ním vyslovila nesouhlas, podle vládních legislativců by způsobil, že by jízdenky spadaly nakonec do základní sazby 21 procent.

Poslanci by se mohli v řadě prvních čtení dostat i k projednávání návrhu Pirátů, který podepsala padesátka poslanců ze všech klubů vyjma ČSSD a který ruší pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Vláda návrh nepodpořila, podle dřívějšího vyjádření premiéra Andreje Babiše chce připravit vlastní úpravu, která umožní konzumaci alkoholu v rozumné míře pro vodáky, cyklisty nebo lyžaře.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhodnou následující čtyři dny. Prosím, teď... Premiér Babiš vystoupil s mimořádným apelem

21:01 Rozhodnou následující čtyři dny. Prosím, teď... Premiér Babiš vystoupil s mimořádným apelem

Premiér Andrej Babiš (ANO) opět během nouzového stavu promluvil k národu ohledně vývoje našeho boje …