Norma proti daňovým únikům z benzinu a nafty zavede obchodování s pohonnými hmotami jako koncesovanou živnost. Zápis obchodníka do registru distributorů už nebude automatický; celní úřad bude v řízení posuzovat, zda splnil zákonné podmínky. O výši kauce se vedly polemiky. Navrhovaná částka podle kritiků zlikviduje malé firmy.
Registrační značky s číslicemi a písmeny na přání budou zavedeny asi až od roku 2015. Novela by měla také zjednodušit systém přihlašování aut při jejich prodeji a uzákonit povinnost kamerových systémů ve stanicích technické kontroly.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno, čtk