Poslanci rozhodnou o vydání Maříkové (SPD) ke stíhání

27.05.2020 6:06

Sněmovna by dnes měla rozhodnout o vydání poslankyně SPD Karly Maříkové k trestnímu stíhání kvůli jejím výrokům o migrantech. Poslance také čeká volba části členů rad České televize a Českého rozhlasu. Dopoledne jsou na programu předlohy v závěrečném schvalování. Jde mimo jiné o novelu zaměřenou proti dvojí kvalitě potravin a pravidla sčítání lidu v příštím roce.

Poslanci rozhodnou o vydání Maříkové (SPD) ke stíhání
Foto: archiv
Popisek: Poslankyně SPD Karla Maříková
reklama

Poslanci by také mohli pokračovat v debatě o příspěvcích pro společníky malých společností s ručením omezeným. V úterý k hlasování o předloze, kterou vrátil Senát, nedospěli. Spory budí zdroj, odkud peníze vzít. Senátoři jej chtějí změnit, aby nedopadal na obecní a krajské rozpočty. Příspěvek my se měl podle horní komory hradit přímo ze státního rozpočtu.

Maříkovou dolní komora zřejmě k trestnímu stíhání nevydá. Mandátový a imunitní výbor už dřív doporučil plénu, aby policejní žádosti nevyhovělo.

Ve druhém kole volby budou poslanci volit tři televizní radní a jednoho rozhlasového radního. Šanci zasednout v Radě ČT má šest kandidátů, mezi nimi ekonomka Hana Lipovská, moderátor Lubomír Veselý známý pod jménem Luboš Xaver Veselý a předseda správní rady Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma. Ve druhém kole volby rozhlasového radního se utkají bývalá předsedkyně rozhlasové rady Hana Dohnálková a historik Jaroslav Šebek.

Předloha proti dvojí kvalitě potravin budí pozornost kvůli poslaneckému pozměňovacímu návrhu, který by uzákonil podíl českých potravin na tuzemském trhu. Pro příští rok má podíl činit 55 procent, pak má růst na 85 procent v roce 2027. Zemědělský výbor poslancům doporučil, aby předlohu vrátili do druhého čtení k další debatě.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

21:30 Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

„Negativní roli v loňském roce sehrály krajské volby, kdy vláda nechtěla přijímat nepříjemná rozhodn…