Poslanci se vrátí k normě o ochraně dodavatelů před řetězci

27.05.2015 6:00

Poslanci dnes budou pokračovat v úvodním kole projednávání sporné vládní předlohy, jež mění zákon o ochraně dodavatelů před praktikami obchodních řetězců. Začnou se taky věnovat novele, která do normy o ochraně spotřebitele zavede mimo jiné systém mimosoudního řešení spotřebitelských sporů.

Poslanci se vrátí k normě o ochraně dodavatelů před řetězci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Opětné projednávání rožšíření pravomocí ombudsmana ve sněmovně. Opozice si stěžovala, že Jiří Dienstbier vůbec neodpovídá na kladené dotazy

Debatu o novele zákona o významné tržní síle poslanci několikrát přerušili. Pravicová opozice navrhla normu zamítnout nebo nechat přepracovat, je podle ní zbytečná. Vláda naopak tvrdí, že přepis bude dodavatele chránit lépe. Návrh mimo jiné zpřesňuje pojem významné tržní síly a jejího zneužití nebo zavádí i termín nákupní aliance. Také jim má za zneužití tržní síly hrozit postih.

Mimosoudní spotřebitelské spory má řešit podle novely zákona o ochraně spotřebitele Česká obchodní inspekce. Inspektoři díky ní dostanou také širší právo nahrávat předváděcí akce. Natáčení bude možné i bez souhlasu pořadatelů a záznam budou moci inspektoři použít jako důkaz ve správním řízení.

Na programu je taky několik předloh ve druhém čtení, při němž poslanci mohou podávat pozměňovací návrhy. Jde o vládní novely zákonů o regulaci reklamy, o těžbě nerostů z mořského dna a o pyrotechnice.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …