Poslanci se vrátí k normě o ochraně dodavatelů před řetězci

27.05.2015 6:00

Poslanci dnes budou pokračovat v úvodním kole projednávání sporné vládní předlohy, jež mění zákon o ochraně dodavatelů před praktikami obchodních řetězců. Začnou se taky věnovat novele, která do normy o ochraně spotřebitele zavede mimo jiné systém mimosoudního řešení spotřebitelských sporů.

Poslanci se vrátí k normě o ochraně dodavatelů před řetězci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Opětné projednávání rožšíření pravomocí ombudsmana ve sněmovně. Opozice si stěžovala, že Jiří Dienstbier vůbec neodpovídá na kladené dotazy
reklama

Debatu o novele zákona o významné tržní síle poslanci několikrát přerušili. Pravicová opozice navrhla normu zamítnout nebo nechat přepracovat, je podle ní zbytečná. Vláda naopak tvrdí, že přepis bude dodavatele chránit lépe. Návrh mimo jiné zpřesňuje pojem významné tržní síly a jejího zneužití nebo zavádí i termín nákupní aliance. Také jim má za zneužití tržní síly hrozit postih.

Mimosoudní spotřebitelské spory má řešit podle novely zákona o ochraně spotřebitele Česká obchodní inspekce. Inspektoři díky ní dostanou také širší právo nahrávat předváděcí akce. Natáčení bude možné i bez souhlasu pořadatelů a záznam budou moci inspektoři použít jako důkaz ve správním řízení.

Na programu je taky několik předloh ve druhém čtení, při němž poslanci mohou podávat pozměňovací návrhy. Jde o vládní novely zákonů o regulaci reklamy, o těžbě nerostů z mořského dna a o pyrotechnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…