Poslancům ODS bude opět šéfovat Stanjura

06.11.2013 19:07

V čele poslaneckého klubu ODS bude exministr dopravy Zbyněk Stanjura. Poslanecký klub vedl už v předchozím volebním období od května 2011 do prosince 2012, kdy se stal ministrem dopravy. Do svého čela si ho poslanci ODS zvolili na středečním jednání.

Poslancům ODS bude opět šéfovat Stanjura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Stanjura

V čele poslanců ODS vystřídal v roce 2011 Stanjura Petra Tluchoře. Za svůj politický vzestup vděčil Stanjura tehdejšímu premiérovi Petru Nečasovi. Ten se veřejně nechal slyšet, že Tluchoř ztratil jeho důvěru a prosazoval právě Stanjuru. Tluchoř se krátce předtím stal jedním z hlavních aktérů aféry kolem příprav údajného puče uvnitř strany Věci veřejné.

ODS má pouze 16 poslanců

V letech 2002 až 2010 byl také primátorem Opavy a místopředsedou Svazu měst a obcí České republiky. V prosinci 2012 se stal ministrem dopravy, resort vedl až do letošního července. Členem ODS je od roku 1991, od roku 2002 je předsedou moravskoslezské ODS.

Klub ODS má nyní pouze 16 poslanců. V roce 2010 se do sněmovny dostalo 53 zástupců této strany. Občanští demokraté si svého předsedu zvolili jako poslední ze sedmi klubů v nové sněmovně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: lze, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

12:24 Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

Schůzka kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského s prezidentem Milošem Zemanem trvala asi 40 …