Poslanec Farský čtenářům: Putin je jako Hitler. Snad zabráníme, aby rozpoutal další světovou válku

01.04.2015 19:49

Poslanec Jan Farský (STAN) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjadřoval se k situaci na Ukrajině, roli Ruska v ní a stranou jeho pozornosti nezůstal ani prezident Miloš Zeman, kterého zkritizoval, byť si prý uvědomuje, že kritika někdy prezidentovi i pomáhá, protože ho zviditelňuje.

Poslanec Farský čtenářům: Putin je jako Hitler. Snad zabráníme, aby rozpoutal další světovou válku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Farský u řečnického pultu

Čtenář vystupující pod přezdívkou Sao Paulo šel přímo k věci. Vyčetl poslanci, že kritizuje prezidenta Zemana za údajné dělení společnosti, „Nemyslíte si, že jste to právě vy a vám podobní, kdo tady jitří rozmíšky a rozdělují společnost? Jste poslancem ČR a dokonce s titulem Mgr., to už byste měl rozeznat, co, kdo a jak,“ udeřil čtenář.

Navzdory tomu, že nešlo o nijak přátelsky laděný dotaz, zákonodárce zareagoval. „Ano, vyčítám panu prezidentovi, že rozděluje společnost. Dokonce si myslím, že provokace a mediální pozornost jsou jeho hlavními cíli. Mlčet k tomu nebudu, i když samozřejmě v některých případech jeho záměru ozváním se pomáhám,“ napsal.

V dalších odpovědích se vyjadřoval k situaci na Ukrajině a Rusku. Jeden ze čtenářů se ho např. ptal, kde bere informace o tom, že malajské letadlo v loňském roce nad Ukrajinou sestřelili separatisté, zda má jako poslanec nějaké zdroje, o nichž veřejnost mnoho neví. Farský odkázal na britskou BBC.

Další odpovědi poslance Farského naleznete také zde

Konstatoval také, že díky počínání Ruska se blížíme ke třetí světové válce. „Zatím se Putin chová stejně jako Hitler na začátku druhé světové války. Snad se podaří přerodu ve III. světovou válku zabránit,“ doufá zákonodárce v reakci na dotaz čtenáře vystupujícího pod přezdívkou Jihočech 1.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS

15:41 Veteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS

Vyloučení Václava Klause mladšího z ODS velmi rozčílilo bývalou poslankyni strany Kateřinu Dostálovo…