Poslankyně ANO: Zdravotní sestra je anděl převlečený za člověka. A nyní je o profesi zájem

28.09.2021 9:23 | Ze sítí

V koronavirových časech se v plné nahotě ukázalo, že důležití jsou lékaři i zdravotní sestry. Mluví se o nich jako o andělech v lidském těle. Snad i covidová doba napomohla tomu, že mezi mladými lidmi roste zájem o studium a práci v oboru zdravotní sestry. „Letos poprvé po dlouhé době zaznamenaly zdravotnické školy mnohem větší zájem, než kolik mohly přijmout studentů,“ pochvaluje si poslankyně ANO, dlouholetá zdravotní sestra Jana Pastuchová. Ale nezůstala jen u toho.

Poslankyně ANO: Zdravotní sestra je anděl převlečený za člověka. A nyní je o profesi zájem
Foto: archiv poslankyně
Popisek: poslankyně Mgr. Jana Pastuchová (ANO)

Anketa

Od jakého věku by měl mít český občan právo volit?

11%
72%
hlasovalo: 22069 lidí

Poslankyně hnutí ANO Jana Pastuchová označila zdravotní sestry za anděly a popsala, jak za tyto anděly v posledních 4 letech bojovala. Připsala si zásadní úspěch

„Zdravotní sestřička je svou profesí vlastně anděl převlečený za člověka. Někde jsem to slyšela a je to stoprocentní pravda. Těší mě, že o studium sester je opět zájem. Letos poprvé po dlouhé době zaznamenaly zdravotnické školy mnohem větší zájem, než kolik mohly přijmout studentů. Svůj podíl na tom má i zákon, který jsem prosadila. Jasně totiž zlepšuje pravidla pro studium sester. Když jsem před lety studovala já, stačila mi k tomu, abych byla samostatnou sestrou, střední zdravotnická škola. Během práce jsem si pak dodělala specializace podle toho, kterému oboru jsem se chtěla věnovat,“ prozradila Pastuchová na sociální síti Facebook.

„Před několika lety se to ale změnilo – po vstupu do EU se zdravotní sestra přejmenovala na všeobecnou sestru a po vystudování střední školy byla jen asistentem sestry, tedy spíše ošetřovatelkou. Velká chyba. Sester začalo v praxi ubývat. Mně se to ovšem podařilo zase změnit. Aby sestra mohla samostatně k lůžku, žádnou vysokou školu nepotřebuje. A přede mnou je teď další úkol. Zvýšit kompetence těch sestřiček, které vystuduji vyšší a  vysokou školu. Za zdravotní sestry budu vždy bojovat,“ dodala.

Jana Pastuchová je poslankyní od roku 2013, tedy již dvě volební období. Od roku 2014 je také zastupitelkou města Jablonec nad Nisou. Pracovala jako specializovaná sestra na ARO v Nemocnici Jablonec nad Nisou, p.o. Nyní působí u liberecké záchranné služby.

Poslankyně Pastuchová promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

19:44 Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

Den vzniku samostatného Československa je příležitostí vzpomínat, ale také připomínat. Jakou cestou …