Pospíšil se pustil do boje za práva zvířat skutečně s vervou

02.04.2018 10:58

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se rozhodl podpořit petici, která žádá přísnější tresty za týrání zvířat, efektivnější boj proti těmto činům a lepší právní postavení zvířat. Píše to server Bleskově.cz.

Pospíšil se pustil do boje za práva zvířat skutečně s vervou
Foto: TV Prima
Popisek: Jiří Pospíšil hostem Partie na TV Prima
reklama

Podle Pospíšila je neudržitelné, aby v České republice lidé, kteří týrají zvířata, odcházeli od soudu pouze s pokutami nebo s podmínečnými tresty. „Pokud chceme být opravdu civilizovanou zemí a odpovědnými občany, pak to musíme změnit,“ podotkl Pospíšil s tím, že vztah ke zvířatům je součástí naší odpovědnosti.

Původní text ZDE

TOP 09 minulý týden také představila návrh novely trestního zákoníku v Poslanecké sněmovně. Petice, kterou mohou lidé podepsat i na internetu, na tento návrh navazuje. Kromě přísnějších trestů žádá také zavedení nového trestného činu provozování „množírny“ zvířat či detailnější odstupňování skutkových podstat trestného činu týrání zvířat a zanedbání péče o zvíře z nedbalosti. 

„Chce také změnu zákona na ochranu zvířat a veterinárního zákona tak, aby veterinární správa mohla důkladněji kontrolovat místa s chovem zvířat, aby stát definoval práva a povinnosti chovatelů u zájmových chovů nebo víc zapojil daňovou správu, celníky a živnostenské úřady do řešení případů nelegálního obchodu se zvířaty,“ dodává server. 

Advokát Robert Plicka pak mimo jiné dodal, že dosavadní praxe ukazuje, že potrestat pachatele nepodmíněným trestem za týrání zvířat je téměř nemožné. „Proto se domnívám, že je jednoznačně třeba tresty zpřísnit, posílit kompetence orgánů a úřadů v oblasti ochrany zvířat a taktéž vytvořit metodiku pro jejich správné postupy,“ uvedl.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fňukající Němcová s Kalouskem. Mediální odborník si vystřelil z demobloku. Vrací se křik kolem Duky a další zlo

18:35 Fňukající Němcová s Kalouskem. Mediální odborník si vystřelil z demobloku. Vrací se křik kolem Duky a další zlo

Bývalý člen Rady pro rozhlasové a TV vysílání Petr Štěpánek komentuje reakce Miroslava Kalouska (TOP…