Posprejování HateFree obchodů prý byla předem naplánovaná provokace pražské kavárny. Komentátor předkládá důkazy

14.05.2016 20:37

O okolnostech posprejování několika pražských obchodů zařazených do HateFree zón píše na serveru Protiproud publicista Radek Pokorný.

Posprejování HateFree obchodů prý byla předem naplánovaná provokace pražské kavárny. Komentátor  předkládá důkazy
Foto: Petr Kupka
Popisek: Transparent odkazující k iniciativě usilující o život bez násilí a nenávisti.

Všímá si toho, že policie ani za tři týdny od útoků na obchody dosud nedokázala nikoho zadržet, ani představit „pravicové extremisty“ veřejnosti. „Podezření, že šlo o předem naplánované provokace zorganizované ‚pražskou kavárnou‘, se tak stává takřka jistotou,“ píše Pokorný.

Všechno podle něj nasvědčuje tomu, že šlo o divadelně pojaté odstartování další fáze rozsáhlé operace, v níž jde o eliminaci všech politických protivníků a jejich vymazání z veřejného prostoru. „Oficiálně se to maskuje cílem reagovat na nenávistné projevy vůči skupinám lidí, a to jak na internetu, tak v běžném životě,“ uvádí publicista.

Celý text je ZDE.

Upozorňuje na to, že „vládní nevládka“ s příznačně českým názvem HateFree existuje už tři roky bez většího zájmu publika. „Do „ostrého provozu“ byla uvedena až ‚vinohradským pogromem‘, sprejerskou akcí pod falešnou vlajkou,“ myslí si Pokorný.

Závěrem uvádí, že „bojové oddíly Hate free“ mají naspěch. „Tuší, že jejich řádění nebudou normální slušní lidé už dlouho tolerovat. Parlamentní volby se zvolna blíží. Po nich může následovat rána za uši. Třeba tak, jako se to podařilo v těchto dnech v Polsku, kde premiérka Beata Szydłová rozhodla s okamžitou platností o zrušení takzvané Rady pro boj s rasismem a xenofobií. Místní chapadlo jedné z odboček HateFree,“ píše Pokorný.

Podle něj se totiž ukázalo, že ve skutečnosti jde pouze o zpravodajskou bázi protinárodní činnosti, která pod pláštíkem boje proti rasismu a xenofobii má za úkol fízlování politických oponentů. Podobně jako to činila její předchůdkyně, komunistická státní bezpečnost.

„Není důvod se domnívat, že by naši lidskoprávní aktivisté působící v tzv. neziskovkách podporovaných z EU i z našich daní dělali ve skutečnosti něco jiného než jejich polští soudruzi,“ dodává Radek Pokorný.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …