Pouhé kontejnery na protizemanovské hlasy. Obzvláště Jiří Drahoš, domnívá se Pečinka

14.09.2018 20:41

Na téma komunální a senátní volby debatoval v rozhovoru na serveru Info.cz s moderátorem Pavlem Štruncem zástupce šéfredaktora časopisu Reflex Bohumil Pečinka. Ten je podle svých slov toho názoru, že všichni protikandidáti Miloše Zemana zklamali a ukázalo se, že byli jen kontejnery protizemanovských hlasů. „V senátní volbě je můžou porazit i regionální politici,“ míní komentátor.

Pouhé kontejnery na protizemanovské hlasy. Obzvláště Jiří Drahoš, domnívá se Pečinka
Foto: Daniela Černá
Popisek: Profesor Jiří Drahoš

V těchto senátních volbách není podle Pečinky hrozba případného zákona o referendu na stole. „I kdyby dnes dominovaly strany, které referednum chtějí, tak ještě nebudou mít, když se to přepočítá, většinu nutnou pro přijetí ústavního zákona o referendu,“ uvedl komentátor.

Za další dva roky, kdy se volí další třetina Senátu, to může být podle něj však nákrok k tomu, co může následovat. „Za dva roky pravděpodobně senátní většina už vznikne. Může nastat reálná situace, že do tří, nebo čtyř let by tu referendum o nějaké důlěžité politické otázce už mohlo být,“ řekl Pečinka.

Důležité v komunálních volbách budou prý především volby do statutárních měst a hlavní město Praha, které má podle Pečinky volby svého druhu. „Prahu čekají možná časy podobné volebnímu patu z roku 2014,“ míní.

V senátních volbách kandidují také tři neúspěšní kandidáti na prezidenta - Jiří Drahoš, Marek Hilšer a Pavel Fischer. Vliv na senátní kampaň to mít nebude, říká Pečinka. Nebudou to mít prý ve volbách lehké a nestane se pravdepodobně, že by tím automaticky získali tolik hlasů, jako ve volbě prezidentské.

Žádnému prezidentskému kandidátovi se podle něj po vzedmutí vlny při prezidentských volbách nepodařilo přetransformovat do silného politického postoje. „Oni vyvolali nějaké naděje, ale žádnému z nich se nepodařilo něco silného dál říct. Symbolizovali jen změnu proti Zemanovi,“ říká Pečinka, podle kterého ani jeden z kandidátů nemá jasné sdělení, proč jej vlastně zvolit.

Dokonce se domnívá, že pro Jiřího Drahoše je jeho kandidatura do Senátu nedůstojná a měl s ní raději ještě počkat. „Měl vytvářet něco jako stínového prezidenta a měl si počkat. Na něm se jasně ukazuje, stejně jako na dalších kandidátech, že byli jen kontejnery antizemanovských hlasů,“ je přesvědčen Pečinka.

  • Celý rozhovor ZDE

„Přízrak Zemana zmizel a oni ztratili smysl své existence. Rozhodně prezidentští kandidáti proti Zemanovi zklamali,“ stojí si za svým Pečinka a dodává, že kandidáti do Senátu neumí přijít s něčím sami. A nic nenabízejí, protože to nejsou politici. „V senátní volbě je můžou porazit i regionální politici,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

8:15 „Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

Dnes dopoledne se konal cyklistický závod Pražská padesátka, a mnoho lidí na severním okraji Prahy z…