Pozor! Zbraně hromadného ničení? Rychle řešit Ukrajinu, jinak... Václav Klaus varuje

02.05.2022 17:19

Někdejší prezident Václav Klaus promluvil při příležitosti uctění obětí domácího odboje proti nacistické okupaci v Terezíně o konfliktu na Ukrajině. Podle jeho slov by hledání mírového řešení nemělo trvat dlouho. Píše o tom server iDNES.cz.

Pozor! Zbraně hromadného ničení? Rychle řešit Ukrajinu, jinak... Václav Klaus varuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Konflikt na Ukrajině je více než hrozný, pronesl Václav Klaus v Terezíně. Domnívá se, že pokud se bude nezodpovědnost některých politiků a jejich rádců projevovat často, může přerůst v konfrontaci velmocí disponujících zbraněmi hromadného ničení. Potom by už byla v sázce budoucnost celé naší civilizace, míní Klaus. 

Konflikty podle jeho slov způsobuje názorová propast. Věří však, že v souvislosti s válkou na Ukrajině dojde k vítězství rozumu nad propagandou a zodpovědností nad egem namyšlených jednotlivců. Doufá také, že vážná jednání o mírovém řešení války na Ukrajině budou zahájena brzy.

Klausovy názory k událostem na Ukrajině jsou rozporuplné. Před časem například odmítl odsoudit masakr v Buči. „Za prvé já se tím neživím, že bych sledoval tyhlety obrázky. A prostě určitě jsou tragické. Na druhé straně by bylo dobře vědět, co z toho je skutečně autentická fotografie a záběr a co z toho nastylizovaná propaganda,“ řekl tehdy ve vysílání Frekvence 1.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pravda o Zelenském. Co Ukrajina neustojí. Drulák po hádce v TV řekl víc

4:39 Pravda o Zelenském. Co Ukrajina neustojí. Drulák po hádce v TV řekl víc

Volodymyr Zelenský v počátku ruské invaze chtěl vyjednávat a zaručit neutralitu Ukrajiny, jenže to n…