Pozvali ho do ČT. Ale až po volbách. Nezapomenul jim to. U Takáče bylo horko

14.06.2024 8:55 | Monitoring

Nováček v Evropském parlamentu (EP) Ondřej Dostál z kandidátky STAČILO! se v Událostech, komentářích ČT střetl s končícím europoslancem-pirátem Mikulášem Peksou, jenž řekl, že uskupení STAČILO! zřejmě najdeme ve stalinistické frakci EP. Takové nálepkování zvolený europoslanec Dostál důrazně odmítl. I s moderátorem pořadu Danielem Takáčem si měl Dostál co vyjasňovat; vyčetl mu, že je Česká televize nepozvala do předvolební superdebaty.

Pozvali ho do ČT. Ale až po volbách. Nezapomenul jim to. U Takáče bylo horko
Foto: ČT24
Popisek: Zvolený europslanec Ondřej Dostál v pořadu Události, komentáře

V letošních volbách do Evropského parlamentu kandidoval Ondřej Dostál jako nestraník z druhého místa kandidátní listiny koalice STAČILO! Poslancem Evropského parlamentu se stal poprvé. Právník Ondřej Dostál dříve působil jako expert pro oblast zdravotnictví u Pirátské strany. Do povědomí se zapsal i svými projevy na mítincích ohledně covidu, pořádaných Jindřichem Rajchlem ze strany PRO.

Do voleb Dostál vstupoval s programem, který požadoval například ukončení ozbrojených konfliktů, zachování české koruny a přijetí účinných opatření pro zastavení masové migrace do EU.

V Událostech, komentářích uvedl, že je zatím předmětem vyjednávání, v jaké frakci Evropského parlamentu jej uvidíme: „Určitě mě naleznete ve frakci, která stejně jako já nebude podporovat korupčníky, to znamená Ursulu von der Leyenovou. Určitě nás neuvidíte v žádné z frakcí, do které patří TOP 09 nebo STAN, které tuto dámu podporují,“ podotkl Dostál.

V čele uskupení STAČILO! je KSČM, proto frakce levice je podle Dostála jednou z alternativ, a v úvahu jsou i jiné: „Do Evropského parlamentu přišlo mnoho nových lidí, často zajímavých osobností napříč Evropou. Tvorba těch frakcí a zejména politiky, kterou budou dělat, se bude ještě vyvíjet,“ poznamenal.

„Pro levicovou koalici STAČILO! bude klíčových několik věcí. Boj proti korupci, ochrana evropského daňového poplatníka, v tom EU selhává. Za druhé snaha o mír, neboť s tímto jsme předstupovali před naše voliče a s tím nás volili. Za třetí revize všech věcí, které maří prosperitu Evropské unie a vedou i k tomu, že se celosvětově propadáme,“ pokračoval zvolený europoslanec Ondřej Dostál. Frakce se uzavírají v prvním červencovém týdnu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ondřej Dostál , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAnyska , 14.06.2024 10:51:47
je perspektivní, Takáč je už dávno za zenitem. Stejně jako celá česká televize. Kdyby se hodnotilo podle skutečné sledovanosti, museli by ČT dávno zavřít. Proto pořad chtějí vyšší poplatky

|  22 |  0

Další články z rubriky

Fond známkoval média, ta už toho mají dost. Do hry vstupují „velcí kluci“

20:22 Fond známkoval média, ta už toho mají dost. Do hry vstupují „velcí kluci“

„Již nelze mlčet. Buď jde o zlou vůli, nebo o totální nekompetenci hodnotitelů. Ani jedna z variant …