Praha schválila zásadní revoluci: Natře tramvaje a autobusy

03.08.2020 19:45

Šedočervený vzhled budou mít v budoucnu autobusy, tramvaje, ale i příměstské vlaky pražské integrované dopravy. Schválili to podle informací iRozhlas.cz pražští radní. Mimo jiné se také řešila výstavba lanové dráhy mezi Prahou 6 a Prahou 8.

Praha schválila zásadní revoluci: Natře tramvaje a autobusy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tramvaj v Praze

Cílem této proměny do šedočerveného vzhledu je to, aby cestující na první pohled poznali, kde všude platí jjízdenka pražské integrované dopravy. Nyní je v přípravě kompletní manuál, který připravuje vítězné grafické studio. Dostanou jej následně na stůl ke schválení pražští a středočeští krajští radní.

Kdo však s novým vzhledem nesouhlasí, je mimo jiné designér současného vzhledu některých tramvají Patrik Kotas. Ten říká, že změna designu je zásahem do jeho autorských práv. Je tak připraven bránit se i právními kroky. Středočeský kraj má pro změnu problém s tím, že nedávno smluvně připravil modernizaci autobusů, jež by měly jezdit ve stávajících barvách. 

Koaliční Spojené síly pro Prahu pak uvádějí, že v době koronavirových opatření je nutné spíš peníze šetřit než je utrácet za velkou obměnu vzhledu vozidel MHD.

Server iRozhlas.cz informuje také o stavbě k propojení městských částí Praha 6 a Praha 8. Místo magistrátu ji má řešit dopravní podnik. Mezi Podbabou a sídlištěm Ďáblice neexistuje přímé spojení MHD, lidé tak musí jezdit oklikou přes centrum. Provizorně, než bude vyřešeno tramvajové propojení, to má řešit právě lanovka. V provozu by měla být v roce 2025.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Kdybych byl zločinec, měl bych radost

19:10 Schwarzenberg: Kdybych byl zločinec, měl bych radost

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ)se zabývá vyvěšením české a ukrajinské vlajky ve…