Pravda vás osvobodí, pronesl kardinál Duka. A zkritizoval genocidu Arménů

10.06.2016 13:34 | Zprávy

Kardinál Dominik Duka se v otevřeném dopise obrátil hned na dva prezidenty – na Miloše Zemana a na hlavu Arménské republiky Serže Sarkisjana. Oslovil i český parlament. Ten pan kardinál žádá, aby i Česká republika uznala genocidu Arménů za první světové války.

Pravda vás osvobodí, pronesl kardinál Duka. A zkritizoval genocidu Arménů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mše na sv. Vojtěcha. Kardinál Dominik Duka udělil zlatou Svatovojtěšskou medaili Jiřímu Grygarovi a Alexandru Tomskému

„Děkuji panu prezidentovi Miloši Zemanovi za jeho projev i záměr, aby i naše Česká republika, která darovala vzpomínku statečnému arménskému lidu v podobě slavného románu pražského rodáka Franze Werfla Čtyřicet dní Mojžíšovy hory, vyjádřila svůj postoj ke genocidě z doby před sto jedna lety,“ napsal v dopise Duka.

Arménskému prezidentovi poděkoval za pozvání, kterého se Dukovi dostalo, díky tomu mohl prohlédnout krásy země a poklonit se obětem genocidy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za všechno může Babiš. A Putin.“ Nohavica bourá internet novou písní

8:25 „Za všechno může Babiš. A Putin.“ Nohavica bourá internet novou písní

„Za všechno může Babiš... Za všechno může Putin.“ Legendární folkový zpěvák a autor Jaromír Nohavica…