Právě teď: Slováci postřelili na hranicích uprchlici. A je zde zpráva, která by měla zajímat i nás

09.05.2016 10:00

Na slovensko-maďarské hranici došlo v noci z neděle na pondělí ke střelbě. Podle slovenské tiskové agentury SITA celníci při zadržování čtyř aut nelegálních migrantů jednu pasažérku postřelili do ledvin. Podle nejnovějších informací je žena již po operaci a ve stabilizovaném stavu.

Právě teď: Slováci postřelili na hranicích uprchlici. A je zde zpráva, která by měla zajímat i nás
Foto: Balazs Beli
Popisek: Migranti překonávají zátaras na maďarsko-chorvatské hranici
reklama

Anketa

Kdo se podle vás nejvíce zasloužil o porážku Hitlera?

1%
84%
hlasovalo: 20683 lidí

Podle informací jedno ze čtyř aut převážejících nelegální migranty odmítlo zastavit na slovenském hraničním přechodu Velký Meder na hranicích s Maďarskem. Celníci proto sáhli po zbraních a v následné střelbě zasáhli jednu z cestujících do ledvin. Zadržené migranty poté předali Národní jednotce pro boj s nelegální migrací.

Podle nejnovějších informací je postřelená žena – odhadem šestadvacetiletá Syřanka – po operaci a ve stabilizovaném stavu. Slovenským novinářům to sdělil mluvčí nemocnice v Dunajské Stredě, kde byla žena operována, Tomáš Kráľ. „Nemocnice ambulantně ošetřila ještě další dva migranty,“ doplnil mluvčí. Oba měli být dehydratovaní.

Konkrétnější obrysy nabral také samotný zásah slovenských celníků. Mluvčí Finanční správy Patrícia Macíková uvedla pro portál Sme.sk, že řidič jednoho z aut neuposlechl výzvu k zastavení, a to ani po varovném výstřelu. „Motorové vozidlo zastavilo až poté, co mu celníci prostřelili pneumatiky,“ popsala zásah. Převaděč dle inforamcí RTVS utekl do lesa a byl chycen u obce Medveďovo, kde se nachází zařízení pro uprchlíky, kam byli zadržení migranti také převezeni.

Podle RTVS bylo zadrženo šest převaděčů a jedenáct uprchlíků. 

Tisková agentura poukazuje na to, že na slovensko-maďarskou hranici proudí zvýšené množství migrantů v důsledku zpřísnění rakouských kontrol na hranicích s Maďarskem. Převaděči tak raději volí náhradní trasu přes Slovensko a Českou republiku.

Rakušané začínají být „drsní“ i ve vztahu k migrační vlně z jihu. V Brennerském průsmyku chystají plot na hranicích s Itálií. Jak varují francouzské tajné služby, velmi dobře etablované v afrických zemích, začíná mohutná migrační vlna právě z Afriky.

Vedle toho je v ohrožení i dohoda EU a Turecka, která zatím tlumí příval migrantů ze Sýrie a Iráku.

PŘÍPAD DÁLE SLEDUJEME ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

4:45 „Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

ParlamentníListy.cz oslovil rodák z Telče, který byl podle svých slov účastníkem nedávné akce předse…