Pravičák Štěpánek varuje: Vracíme se k totalitě, ale sofistikovanější

01.01.2014 10:25

Loni skončil polistopadový liberálně demokratický režim a nyní se pomalu vracíme k totalitě. Takový je názor dlouholetého člena ODS a bývalého člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petra Štěpánka, jak jej zveřejnil na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz.

Pravičák Štěpánek varuje: Vracíme se k totalitě, ale sofistikovanější
Foto: ČTÚ
Popisek: Petr Štěpánek

Podle Štěpánka olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan a jeho lidé mají největší podíl na tom, že končící rok 2013 byl rokem přelomovým. „Prakticky skončil polistopadový liberálně demokratický režim. Rok 2013 byl rokem obratu, pomalu se vracíme k totalitě. Ale pozor, náš společenský pohyb neprobíhá tam a zpět po přímce, nýbrž se točí v historické spirále. Není to proto návrat do krvavých let padesátých či dusných normalizačních let sedmdesátých, tahle totalita, jež pomalu otvírá tlamu, je sofistikovanější,“ tvrdí Štěpánek.

Podle něj si řada lidí myslí, že tu někdo konečně zavádí pořádek, že ty drzé politiky po zásluze klepnul přes prsty. „Jenže jediným výsledkem řádění Ištvanova prokurátorsko-policejního gangu je ztráta svobody. Nikoli jen svobody těch aktuálně postižených, nýbrž svobody nás všech. Začíná to několika politiky a masivními odposlechy, pokračuje razií v growshopech a zmlácenými návštěvníky hudebního klubu a končí policejním státem a postupnou erozí demokratického režimu.“

Štěpánek se také opřel do prezidenta Miloše Zemana, kterého na Hrad prý nevynesla pouze levicová vlna. „Ve druhém kole mu dali hlas i ti pravicoví voliči, pro něž byl menším zlem než eurohujerský pravdoláskovní kníže aktuálně přizdobený pankáčským čírem.“

Zeman podle Štěpánka není prezidentem všech občanů. „Každým svým krokem, každým svým excesem dělí společnost víc a víc,“ tvrdí Štěpánek.

Faktickým vítězem voleb se stal, jak Štěpánek tvrdí, Andrej Babiš. „Představa, že zrovna Andrej Babiš něco udělá kupříkladu s korupcí, jak si představují někteří frustrovaní voliči zleva i zprava, je dokonale naivní. Korupce je systémová záležitost. Čím více protéká peněz veřejnými rozpočty, čím více existuje nejrůznějších dotací, nota bene evropských, prostě čím větší je příležitost, tím je také vyšší míra korupce. Nijak se v tom nelišíme od okolních zemí,“ konstatoval Štěpánek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vamTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…