Pravičák strhal Lessyho: Jinde by tě vyhnali svinským krokem

30.07.2012 18:26

Petr Štěpánek, známý pravicový glosátor, se pozastavil nad primitivizací českého veřejného prostoru. V zemi, kde se největším hrdinou může stát jakýsi potměšilec kreslící politikům tykadla, se prý můžeme nadát čehokoliv.

Pravičák strhal Lessyho: Jinde by tě vyhnali svinským krokem
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

Největším gerojem posledních dní je však prý obtloustlý a neoholený policejní prezident. Podle Štěpánka už se asi zapomnělo, že v čele policejního sboru zůstal jako pohrobek podivné politické strany se sebevražednými sklony a rovněž jeho instalace byla doprovázena svéráznými peripetiemi.

„Upocený plukovník vede neohrožený odboj proti vlastní vládě a na svoji podporu svolává prostoduché zástupy,“ poznamenává Štěpánek na serveru Neviditelný pes. Ve standardní demokracii by jej prý vyhnali svinským krokem, ale tady ho prostomyslná veřejnost klidně obsadí do role posledního ochránce před zločinnými politiky.

A k dovršení všeho prý jeho fandové z Unie bezpečnostních složek vyhlašují stávku (aby jí posléze sám policejní prezident zastavil), organizují petice a oslňují čísly, jakouže má Lessy mezi policisty podporu. Vůbec nejimpresivnější však prý bylo vystoupení jisté policejní odborářky, neschopné dát dohromady rozvitou větu, leč ochotné za policejního plukovníka obětovat vlastní život. Štěpánek poznamenává, že s touto dámou by opravdu nechtěl sepisovat policejní protokol.

Naštěstí prý ještě existují ostrůvky normálnosti. Štěpánek oceňuje například Bohumila Pečinku, který v Reflexu přirovnal počínání policejního prezidenta k reáliím latinskoamerických diktatur. Ale tak daleko snad prý primitivizace našeho veřejného prostoru nedojde.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

11:50 Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

Hnutí Žít Brno ústy náměstka brněnského primátora Matěje Hollana navrhuje, aby Brno přijalo několik …