Pražané spílají Hřibovi. Dlouhé minuty. V kolonách

13.10.2025 18:31 | Kauza
autor: Jan Novotný

Lidé z Prahy 3 a okolí se dostali do svízelné situace. Kvůli souběžným rekonstrukcím v ulicích Jana Želivského a Seifertova kolabuje už tak přetížená doprava na Žižkově a v blízkém okolí. Objížďky nejsou a nestíhá ani městská hromadná doprava. Každodenní cesty do práce a z práce se protahují o desítky minut.

Pražané spílají Hřibovi. Dlouhé minuty. V kolonách
Foto: Karel Šebesta
Popisek: Dopravní kolaps v ulici Jana Želivského

 Od minulé neděle je doprava v Praze 3 zase o něco složitější. V úseku Nákladové nádraží Žižkov–Želivského jsou vytrhané tramvajové koleje. Pražský dopravní podnik provádí jejich výměnu, která má probíhat až do 15. prosince. Změny se dotýkají tramvajových linek 5, 7, 11, 15, 16, 26 a noční 98, linka 10 po dobu úprav přestává jezdit úplně. V úsecích, kde to je možné, jsou zavedeny náhradní autobusové spoje. Ale ty stojí v kolonách s auty, třeba jako náhradní autobusová linka X11, která sváží lidi na krátké trase Basilejské náměstí–Želivského. Autobus nemá jinou možnost trasy než ucpanou silnici. Ta byla kvůli úpravám kolejového svršku také zúžena. 

Ulicí Jana Želivského proudí automobilová a tramvajová doprava z Prahy 2, 3, 9 a 10. Podle živých dopravních informací je v úseku od křižovatky Ohrada za křižovatku Želivského průměrná rychlost jízdy asi 7 kilometrů v hodině místo obvyklých 46 km/h. To už není o moc rychlejší než jít úsek pěšky. Měření proběhlo v půl jedné odpoledne, kdy jsou silnice volnější. Řidiči v tomto úseku o délce něco málo přes jeden a půl kilometru stráví bezmála osmnáct minut, většinu z toho prostojí v koloně. Zácpy se tvoří i v okolních dopravních tepnách Hartigova nebo Malešická. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Proč by nemohla vzniknout jakákoliv neziskovka?

Ať si vznikají, když na to nebude přispívat stát. Podle mě ten by měl přispívat jen ty, co pomáhají třeba nemocným nebo v sociální oblasti, nebo třeba i zvířatům. Nevím tak, zda je potřeba nějaký zákon? Nestačí, když si stát prověří, komu peníze dá? Dělá to nyní? Nebo na to nemá nástroje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pražáci mají,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMutella , 13.10.2025 20:01:01
co si zaslouží. Volí si to sami, neschopného Hřiba, senilního Svobodu, ten mi připadá , že už ani neví kde se zrovna nachází, na radnici, v PS nebo v ordinaci. Teď ještě skvost ODS, pirát Lipáček.

|  13 |  0

Další články z rubriky

Nemáte na mě vůbec nic, zuří Decroix. Kvůli bitcoinům mluví o prasárně

18:50 Nemáte na mě vůbec nic, zuří Decroix. Kvůli bitcoinům mluví o prasárně

Spor kolem bitcoinové kauzy po trestním oznámení ministra Jeronýma Tejce dál eskaluje. Jeho předchůd…