Pražská ČSSD jednomyslně: Ať nás Sobotka vede do voleb

12.08.2013 20:59

Krajský výkonný výbor (KVV) pražské ČSSD vyzval jednomyslné předsedu Bohuslava Sobotku, aby v předčasných volbách vedl kandidátku metropole místo jižní Moravy. Tvrdí to server Novinky.cz.

Pražská ČSSD jednomyslně: Ať nás Sobotka vede do voleb
Foto: ČSSD
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka
reklama

„KVV v usnesení vyzvalo stranického lídra Bohuslava Sobotku, aby zvážil svoji kandidaturu v Praze, vzhledem k tomu, že v hlavním městě kandidují předsedové ostatních politických stran,“ uvedl serveru jeden z členů výboru.

Sobotka to však odmítá, už dříve prohlásil, že jako tradičně hodlá kandidovat na jižní Moravě. „Předpokládám, že budu kandidovat ve svém tradičním volebním obvodu, který zastupuji v Poslanecké sněmovně v tomto volebním období. To znamená, vedl bych kandidátku soc. dem. na jižní Moravě. Dvakrát se mi tam už podařilo vyhrát volby do Poslanecké sněmovny,“ řekl Právu.

Po jednání výboru potvrdil, že v Jihomoravském kraji zůstane. „Přirozeně mě zájem těší, ale už jsem rozhodnut, že budu kandidovat ve svém tradičním regionu, a to je Jihomoravský kraj,“ odmítl Prahu.

Na jednání výboru padla i další jména. Lídrem v Praze by se prý mohl stát i odborář a šéf ČMKOS Jaroslav Zavadil nebo šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc. Právě ten uvedl, že chápe žádost pražských sociálních demokratů.

„Předseda strany má právo si vybrat kraj, kde bude kandidovat. Na druhou stranu, Praha je samozřejmě velmi významným, nejen symbolickým bojištěm. Úspěch soc. dem. se bude odvíjet od úspěchu v Praze. Proto je určitě v zájmu ČSSD, aby zde za ni kandidovala silná osobnost, kterou bezesporu předseda strany je. Naprosto rozumím pražské soc. dem., že s tímto návrhem přišla,“ uvedl Tejc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Takhle už ne! Kauza Prymula nabrala směrem k ČT obrátky

12:53 Moravec lhal. Takhle už ne! Kauza Prymula nabrala směrem k ČT obrátky

Václav Moravec ve svém pořadu tvrdil, že na vyšehradské schůzce byl i náměstek VZP Šmehlík. Ten to p…