Pražští radní projednají vytvoření protikorupční strategie města

14.02.2017 6:34

Pražští radní dnes projednají vytvoření protikorupční strategie města na roky 2017 až 2019. Má garantovat dostupnost, transparentnost a kontrolovatelnost veřejné správy. Jednat by měli radní také o vytvoření mapy deficitu v infrastruktuře. Na programu jednání je i rozdělení účelových dotací v oblasti kultury ve výši téměř deset milionů korun.

Pražští radní projednají vytvoření protikorupční strategie města
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Protikorupční strategie se má zaměřovat na postupy a opatření uvnitř organizační struktury města a vztahuje se na všechny zaměstnance města. Součástí je také vytvoření systému pravidelného vyhodnocování jednotlivých přijatých opatření.

Praha si nechá vypracovat mapu takzvaných infrastrukturálních deficitů. Dokument má sloužit při přípravě územně plánovacích dokumentů a zabránit vzniku chybějící infrastruktury v daném území. Mapu vypracuje ještě letos Institut plánování a rozvoje.

Radní by dnes měli rovněž schválit rozdělení dotací v oblasti kultury. Peníze by měly jít na pořádání kulturních akcí včetně Ceny Praha fotografická nebo Dny evropského filmu.


 

reklama

autor: vam, čtk

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co je to dezinformace?

Proč není tento pojem legislativně uchopen a jak je možné, že i přesto vláda vyhazuje miliony za boj proti nim? Jak se dezinformace pozná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ještě hůř s elektřinou. Eurostatu v žebříčku něco chybí. A pro Česko to pak vypadá bídně

6:50 Ještě hůř s elektřinou. Eurostatu v žebříčku něco chybí. A pro Česko to pak vypadá bídně

Máme nejdražší elektřinu v Evropské unii. Na tom trvá Agrární komora ČR i přes novou metodiku měření…