Pražští radní schválili návrh rozpočtu na příští rok

02.12.2015 20:51

Radní hlavního města dnes schválili na mimořádném jednání návrh rozpočtu na rok 2016. Praha se tak vyhne rozpočtovému provizoriu, které jí hrozilo. Novinářům to řekli členové rady. Podporu rozpočtu ve znění odsouhlaseném radou slíbilo 34 z celkem 65 zastupitelů. Právě tím primátorka Adriana Krnáčová (ANO) podmiňovala dnešní schválení v radě.

Pražští radní schválili návrh rozpočtu na příští rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitelé hlavního města Prahy

V návrhu Praha počítá s příjmy 43,6 miliardy korun a výdaji 58,7 miliardy, rozdíl město dorovná ze státních příspěvků. Slib, že podpoří návrh rozpočtu bez pozměňovacích návrhů, podepsali všichni zastupitelé za rozpadlou koalici ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) a navíc jedna nezávislá zastupitelka.

"Rada návrh rozpočtu odsouhlasila a 17. prosince ho tak budeme moci schválit na zastupitelstvu. My jsme rozpočet prostě nechtěli dávat všanc k tomu, co se stalo na některých jednání zastupitelstva v minulosti, a aby tento dokument dopadl tak jako některé dokumenty," řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Rozpočet měl být v radě projednán již v úterý. Na popud ANO a ČSSD byl z programu jednání vyřazen - obě strany to zdůvodnily nedůvěrou v to, že Trojkoalice bude hlasovat pro rozpočet bez pozměňovacích návrhů. Trojkoalice toto podezření hned v úterý odmítla.

V návrhu Praha počítá s příjmy 43,6 miliardy korun a výdaji 58,7 miliardy

Kvůli sporům v rozpadlé koalici primátorka svolala dnes ráno předsedy zastupitelských klubů a hledala u nich podporu. Podporu rozpočtu nakonec podepsalo 34 zastupitelů, tedy o jednoho víc, než je pro schválení nutné. Kromě 17 členů ANO, osmi sociálních demokratů a osmi členů Trojkoalice svůj podpis připojila nezařazená zastupitelka Monika Krobová Hášová (bezp., dříve TOP 09). Podporu pak přislíbili i opoziční komunisté a piráti, kteří si ale kladli několik podmínek. Ani jedna z těchto stran pod dohodou podepsána není.

V návrhu Praha počítá s příjmy 43,6 miliardy korun a výdaji 58,7 miliardy, rozdíl má město dorovnat ze státních příspěvků. Na investice bylo v dokumentu vyčleněno 12,7 miliardy, tedy zhruba stejně jako letos.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…