Pražští zastupitelé projednají zdražení svozu odpadu o 30 procent

17.10.2019 7:30

Zastupitelstvo hlavního města dnes projedná zvýšení ceny za svoz odpadu pro obyvatele o 30 procent, plán magistrátu zapůjčit Slovanskou epopej Alfonse Muchy na zámek v Moravském Krumlově nebo prodej bytových domů v majetku města nájemníkům. Na programu je i ukončení partnerství Prahy s Pekingem, přestože smlouvu již vypověděla čínská strana, napsala ČTK.

Pražští zastupitelé projednají zdražení svozu odpadu o 30 procent
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání pražského zastupitelstva. Na programu byly vyhlášky o zvýšení koeficientu pro výpočet daně z nemovitosti nebo založení Muzea paměti 20. století

Projednávat se bude také petice místních obyvatel proti stavbě zázemí pro údržbu a WC ve Strahovských zahradách na Petříně.

Diskuse se dá očekávat u návrhu vedení města zvýšit o téměř třetinu cenu za odvoz komunálního odpadu. Nyní domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru. Opozice zdražení kritizuje.

Bod o Slovanské epopeji je na programu zařazen na pevný čas 17:00. Slavný cyklus obrazů chce vedení města na Moravu zapůjčit na pět let do doby, než pro něj město připraví zvláštní prostory. O zapůjčení může rozhodnout i pouze rada, radní Hana Třeštíková (Praha Sobě) však chtěla finální verdikt přenechat zastupitelům.

Zastupitelé by měli také schvalovat odprodej panelových domů nájemníkům, prázdné byty v domech si chce magistrát ponechat. Zastupitelé budou diskutovat také o vypovědění partnerské smlouvy s Pekingem, u které se vedení magistrátu nelíbil článek o uznání politiky jedné Číny. V reakci na kritiku vedení Prahy smlouvu už vypověděl Peking.

Na 16:00 je zařazeno projednání petice odpůrců stavby na Petříně, kterou schválilo vedení magistrátu a s přípravnými pracemi se již začalo. Vedení města po kritice projekt upravilo a ustoupilo od původního plánu vybudovat do Strahovských zahrad nový průchod, petenti však stále spokojeni nejsou a požadují úplné zrušení projektu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…