Kriegel vystudoval medicínu v Praze a ve 30. letech se zúčastnil jako lékař španělské občanské války. Po roce 1945 byl členem pražské organizace KSČ a podílel se na komunistickém převratu. V letech 1949 až 1952 působil jako náměstek ministra zdravotnictví, po čistkách ve vedení strany byl z funkce odvolán a pracoval jako lékař v Tatře Smíchov. V roce 1964 byl zvolen poslancem Národního shromáždění. Od dubna do srpna 1968 byl i členem Ústředního výboru KSČ. Odvolán z předsednictva ÚV KSČ byl poté, co odmítl podepsat takzvaný moskevský protokol, jenž obsahoval mimo jiné opatření po obsazení Československa.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu
Dovolená v Itálii, to je moře, slunce a výborná káva. A také levné a kvalitní jídlo, jak nám potvrdi…
- 19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád