Předpodělanost, sekl Kalousek STAN. Proč? Měla se „držet huba“

04.08.2020 8:25

Ředitel pražské městské policie Eduard Šuster je roztrpčen z toho, jak se chovají někteří hygienici v koronavirových časech. Poukázal na to, že syn jednoho kolegy se nakazil v klubu Techtle Mechtle a když se kvůli tomu obrátil na hygieniky, narazil. Miroslav Kalousek (TOP 09) k tomu napsal své. Rýpl si do vedení Prahy, konkrétně do náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN).

Předpodělanost, sekl Kalousek STAN. Proč? Měla se „držet huba“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Šéf pražských strážníků se obul do hygieniků. Vytáhl na světlo případ syna jednoho z jeho kolegů. Mladý muž se účastnil zábavy v pražském klubu Techtle Mechtle. Od syna se poté nakazila celá rodina a Šuster očekával, že hygienici budou vyhledávat další kontakty a budou tak činit co nejrychleji. Zmínil se o tom na sociálních sítích, protože si rodina stěžovala, že si případ nakaženého syna lékaři přehazovali jako horký brambor a ani hygienici prý nejednali bez zbytečných odkladů.  

Anketa

Který moderátor talk show je lepší?

34%
hlasovalo: 8457 lidí

 Stalo se však něco jiného.

V sobotu ve 14.00 jsem měl jako ředitel telefonát se zaměstnancem Krajské hygienické stanice (KHS) Středočeského kraje, kde jsem čekal, že budou chtít znát podrobnosti a budou se tou věcí zabývat. Velmi jsem se spletl. Ten dotyčný chtěl cenzurovat naše sociální sítě a požadoval stažení příspěvku,“ řekl v pondělí Právu Šuster. „V okamžiku, kdy jsem řekl, že tak rozhodně neučiním, tak mi sdělil, že se nemáme o čem bavit, a telefon ukončil,“ pokračoval.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si v této souvislosti rýpl do náměstka primátora Petra Hlubučka, jehož jméno však lehce popletl.

„Na stažení netlačila jenom hygiena. Požadoval ho i náměstek primátora pro oblast bezpečnosti (de facto nadřízený MP) Petr Hluboček (STAN),“ napsal Kalousek na konto Hlubučka. „Předpodělanost před centrální mocí začíná být zřejmě nutnou kvalifikační výbavou. To už jsem kdysi zažil...,“ upozornil.

Kalouskův úder na STAN

V krátké době tak už podruhé udeřil na hnutí Starostové a nezávislí, kdysi partnerské hnutí spojené s TOP 09, které dnes rozvažuje předvolební spolupráci s ODS, nebo s Piráty. Kalousek v týdeníku Echo poznamenal, že mu spolupráce Pirátů a STAN přijde logická. Vysvětlil proč.  

Ono totiž STANu je hodnotové ukotvení v zásadě lhostejné. Je to profesní sdružení komunálních politiků. Žádná hodnotově ukotvená strana by přece nemohla říct: Půjdeme buď s Piráty, nebo s ODS. To může říct jen někdo, kdo sleduje profesní zájem, například pro obecní zastupitelstva, tedy co nejvíc pravomocí a peněz. Což je legitimní. STAN je pro Piráty ideální partner,“ pravil Kalousek.

Je třeba dodat, že hlavní hygienička Jarmila Rážová popisuje celý příběh s rodinou policisty trochu jinak.

„Je to jednostranná interpretace. A navíc, pokud je to tento případ, tak tam bylo napsáno, že s výsledkem testu byl seznámen 17. července. O tom, že je pozitivní, věděl. A i rodina měla přijmout určitá opatření, aby nenakazili starší členy. Na to se nemusí čekat na KHS, to je i trochu na našem uvažování,“ pustila se také do kritiky strážníkovy rodiny Rážová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec srandy. Rakušan vážně nabádá „očistit státní správu“. A Žantovský připomíná, co tento člověk dovede

7:57 Konec srandy. Rakušan vážně nabádá „očistit státní správu“. A Žantovský připomíná, co tento člověk dovede

TÝDEN V MÉDIÍCH Ve své honbě za bulvárem a za senzací se média zas jednou sekla a byly z toho dost v…