Přestaňte udávat, Klíma nestíhá. Zmocněnec na internetu přiznal barvu. Přišel smích

20.5.2022 2:45 odp. | Ze sítí

Zmocněnec vlády pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma na Twitteru informoval veřejnost, že už mu chodí celá řada podnětů na prošetření dezinformací. Jenže nemá ani úřad, ani zaměstnance, takže nemůže nic prošetřovat. Stal se tedy terčem otázky, co vlastně jako zmocněnec dělá. A posměchu ode všech, kdo si na tuto otázku odpověděli sami. Někdy i dost drsného.

Přestaňte udávat, Klíma nestíhá. Zmocněnec na internetu přiznal barvu. Přišel smích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Klíma, vládní zmocněnec pro dezinformace

„Protože mi různí stěžovatelé posílají podněty, aby ‚můj úřad‘ prošetřil tu či onu údajnou dezinformaci, sděluji tímto, že nemám ani jednoho zaměstnance natož úřad, a ani kompetenci k tomu něco prošetřovat. Žádosti jsou často dlouhé a detailní – škoda práce a času,“ poznamenal na svém twitteru zmocněnec pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma.

„Veřejně se přiznat, že vaše pozice u vlády je fejková, to chce odvahu,“ napsal v reakci na Klímova slova spolupředseda politického hnutí Budoucnost Filip Hausknecht.

„Bože, ten člověk je génius!“ napsal další diskutér Martin Tremčinský.

„Chtěli bojovat s dezinformacemi, ale zjistili, že jich je hodně a musí se u toho pracovat. Petře Fialo, nechcete to řešit? Pan Klíma už zjevně nemůže,“ napsal výzvu premiérovi Ondřej Šmída.

„Lidi, nepráskejte tolik. Cenzor nestíhá...“ zmínil pak také asistent poslance Foldyny Walter Kraft.

„Tak se nám to pěkně zamotává. Od cenzury už dává ruce pryč i vrchní cenzor,“ komentuje Klímova slova i moderátor a novinář Petr Holec.

„Pane premiére Petře Fialo, já to čtu tak, že pan vládní zmocněnec pro dezinformace si říká o malé ministerstvo, dva politické náměstky a tým několika nadšených cenzorů...“ domnívá se pak poslanec za hnutí ANO, někdejší ministr Karel Havlíček.

„Prosihme wszechen Volk z Böhmen und Mahren neposihlat nahm ta údani. Gestapo nicht hat dost Czlowiehk, abi wiehodnoczet to wszetzka a pak mi stahne seh omilem poprawowit poszlusznei Ohtrohken unseren Reich,“ zaznívá na twitterovém účtu Outsider Media.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…