Přestřelka okolo amnestie už mě nebaví, prohlásil v ČT Blažek. Nabídl schůzku

06.05.2013 22:28 | Zprávy
autor: mp

Já se pravdy nebojím, prohlásil k problematice amnestie ministr Pavel Blažek. A slibuje, že v úterý po poledni vyjde pravda najevo, pokud se sejdou Pavel Hasenkopf a Zdeněk Koudelka na půdě Ministerstva spravedlnosti a vše si před kamerami vyříkají. Připustil sice, že Koudelka spolupracoval s Hradem jako odborník, což ovšem neznamená, že byl autorem tolik kritizovaného amnestijního článku o zastavení vleklých soudních sporů.

Přestřelka okolo amnestie už mě nebaví, prohlásil v ČT Blažek. Nabídl schůzku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek na kongresu ODS

V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize promluvil o amnestii někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf. Mimo moderátora proti němu ve studiu neseděl oponent, jenž by vyložil odlišný pohled na kauzu s názvem „Kdo sepsal amnestii". V pondělních Událostech, komentářích České televize se však situace obrátila a do studia ČT zavítal ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), jenž Hasenkopfova tvrzení delší dobu relativizuje.

Pánové, pojďte na debatu

„Lidé, kteří tvrdí různé věci, by si měli sednout dohromady a vést debatu,“ zdůraznil hned v úvodu pořadu Blažek. Přestřelka ohledně amnestie už ho prý nebaví a je třeba tuto věc vyjasnit ve vzájemné konfrontaci. Jde ale o záležitost, která nemá nic společného s Ministerstvem spravedlnosti. „Zdeněk Koudelka je stážistou na ministerstvu od patnáctého října,“ podotkl ministr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Pomoc rodinám

Vy teď hodně prezentuje návrhy na pomoc rodinám, ale proč jste na jejich prosazení netlačili víc v minulém volebním období, když jste byli ve vládě, a kdy podle mě problém narůstal do obřích rozměrů? Netvrdím, že za to můžete vy, ale ani si nemyslím, že jste lidem nějak pomohli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obránce žen“ chystá protest proti Pochodu pro život

13:27 „Obránce žen“ chystá protest proti Pochodu pro život

„V Česku roste hnutí, které je proti ženám a chce ztížit přístup k interrupcím,“ upozorňuje Petr Kon…