Převzetí státu? Senátor Wagenknecht hovoří o nejvyšší míře korupce

02.06.2019 22:01

Senátor Lukáš Wagenknecht se domnívá, že je tu nejvyšší míra korupce, kdy došlo k převzetí státu. Vyjádřil se také ke zprávě Evropské komise o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Píše to server Aktuálně.cz.

Převzetí státu? Senátor Wagenknecht hovoří o nejvyšší míře korupce
Foto: archiv
Popisek: Lukáš Wagenknecht
reklama

Wagenknecht se domnívá, že v případě, že Brusel bude chtít po Česku dotace zpět, stát by je měl po Agrofertu vymáhat. Zároveň Wagenknecht zkonstatoval, že největším sdělením z auditní zprávy je pro něj to, že Česko selhalo v čerpání strukturálních fondů v takto velkém rozsahu. „To se bohužel týká politika na vrcholové úrovni, který má střet zájmů,“ dodal. 

Původní text ZDE.

Znovu zopakoval to, co tvrdí delší čas. Že jde o nejvyšší úroveň korupce. „Říká se tomu převzetí státu, kdy vrcholový byznys prorostl do vrcholné politiky,“ míní Wagenknecht. A nyní opravdu netuší, jak by se mohl postoj Evroské komise vůči Česku změnit. A to Ministerstvo financí a pro místní rozvoj mají dva měsíce na to, aby proti návrhu zprávy vznesly námitky. „Zpráva by se mohla změnit, jedině pokud existují nové skutečnosti, které by prokázaly, že premiér neovládá Agrofert, například protože ho prodal, což si nemyslím, že se stalo,“ dodal senátor, jenž se domnívá, že finální verdikt bude v září. 

Závěrem pak Wagenknecht zmínil i to, že v případě toho, že by Česko skutečně muselo vracet dotace, nefungovalo by to tak, že by peníze posílalo na účet Bruselu, ale Evropská komise by ukrojila z dotačního balíku určeného pro Česko. Stát by se pak podle senátora měl obrátit na Agrofert. „Bylo by to trestné, kdyby se o to nesnažil. Byla by to nedovolená veřejná podpora,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

15:04 Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

Jarda Jágr není zrovna nejostřejší tužka v penále, nechal se v uplynulých dnech slyšet řeporyjský st…