Prezident vychválil vládu za investiční plán. Ale on ještě žádný není, podivuje se ministryně Schillerová

29.12.2018 8:50 dop.

Andrej Babiš (ANO) se chlubí, že je vůbec prvním českým premiérem, který se rozhodl sestavit investiční plán rozvoje celé země. Při svých spaniých cestách po českých a moravských krajích sliboval, jak tu postaví nemocnici, jinde silnice. Nakonec se ukázalo, že plán může narůst až do astronomické sumy 3,45 bilionu korun. Prezident Miloš Zeman za investiční plán Babiše pochválil. Jenže ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová tvrdí, že žádný plán vlastně neexistuje.

Prezident vychválil vládu za investiční plán. Ale on ještě žádný není, podivuje se ministryně Schillerová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová a Andrej Babiš

Když premiér Andrej Babiš řídil svou jednobarevnou vládu hnutí ANO, jezdil po českých a moravských krajích a vyprávěl, do čeho všeho bude investovat. Na základě tohoto vyprávění se poté zrodil tzv. národní investiční plán. Sám Babiš tvrdí, že je prvním premiérem v historii České republiky, který se o takovýto plán pokusil. Ministraně financí Alena Schillerová na podzim veřejnosti oznámila, že investiční plán obsahuje nápady takřka za 3,5 bilionu korun. Prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství Babiše za sestavení investičního plánu pochválil.

Jenže ministryně Schillerová před pár dny prohlásila, že žádný konkrétní plán zatím neexistuje a ona rozhodně nikomu neslíbila, že bude vláda investovat takřka 3,5 bilionu korun. „Já jsem neslíbila, že budeme moci investovat 3,5 bilionu, to bych tady lhala a to já neudělám. Ale řekla jsem, že tomu prostě dáme nějaký směr a nějakou vizi,“ uvedla ministryně v minulém týdnu v Poslanecké sněmovně. Její slova připomněl server Echo24.cz.

Schillerová také zdůraznila, že tato vize přesahuje jedno volební období.

Přípravu investičního plánu má na starosti ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Klára Dostálová. Ta slibuje, že obrysy plánu představí již brzo. Babiš se ale zatím drží zpátky. Dostálová prý zatím jen posbírala příslušná data.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto si mají diváci myslet? Velká Rada smetla Noru Fridrichovou. Citlivé a výbušné téma „předžvýkáno“

16:30 Toto si mají diváci myslet? Velká Rada smetla Noru Fridrichovou. Citlivé a výbušné téma „předžvýkáno“

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se na svém úterním zasedání usnesla, že se ČT v pořa…