Prezidentská milost úplatné policistce se musí prošetřit, žádá Zaorálek

12.04.2012 21:04

Na podnět žádosti místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka má policie a státní zastupitelství prošetřit zpochybňovanou prezidentskou milost udělenou bývalé policistce Radce Kadlecové, která byla odsouzena za to, že si z braní úplatků od cizinců udělala dlouhodobý přivýdělek. Případ policie odložila, což se Zaorálkovi nezdá, a proto formou dopisu požádal o prošetření postupu policie ministra vnitra Jana Kubiceho, nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana a policejního prezidenta Petra Lessyho.

Prezidentská milost úplatné policistce se musí prošetřit, žádá Zaorálek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Psychiatr obžalované policistky Martin Konečný se krátce po udělení milosti nechal slyšet, že podle slov policistky jí prezidentskou milost koupil její bohatý strýc za dva miliony korun. Sám prezident Václav Klaus uvedl, že milost udělil na základě přímluvy mnoha žadatelů z míst bydliště ženy včetně starosty a navíc zohlednil zdravotní stav pacientky.

Pokud je však lékařovo prohlášení falešné, měla policie podle Zaorálka zahájit kroky ve vyšetřování porušení zákona o pomluvě a křivém obvinění, případně křivé výpovědi, nikoliv případ pouze odložit. Tím spíš, že se jedná o znevážení prezidentské kanceláře, jednoho z nejprestižnějších úřadů v zemi.

„Pokud někdo takto šířil informace lživé o tom, že se kupovala milost, tak si nedovedu představit, že policie takovouto kauzu pouze odloží a neučiní ty následující kroky, které má povinnost udělat, totiž zkoumat trestné činy, ke kterým došlo v případě, že ty informace nebyly pravdivé,“ dodal Zaorálek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

8:41 Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

MONITORING V pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové byl hostem politický analytik Erik Be…