Podle ředitele Kmoníčka v demokratickém státě hovoří všechny části, které stát směrem do zahraničí reprezentují, a to ideálně po vzájemné dohodě. Směrem k ukrajinskému prezidentu Janukovyčovi se tak z Prahy děje. Postoje našich představitelů jsou koordinovány včetně patřičných akcentů, tedy rozdělení rolí na hodné a zlé policisty, jak pravil Hynek Kmoníček doslova. Postoj byl koordinován i v rámci EU, o čemž svědčí dnešní dohoda o sankcích.
Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov a České republiky Lubomír Zaorálek vidí situaci v Kyjevě naprosto odlišně. „Pravdu mají oba, každý ze svého pohledu,“ říká ředitel Kmoníček. „Objektivní pravda je, že žádná politická moc nestojí za zmařené lidské životy, jelikož politická moc bez lidí nemá smysl a náplň," dodává.
„Případné řešení vzniká kompromisem, který je odrazem té které situace v daném okamžiku,“ vysvětlil prezidentův muž v rozhovoru. „Jednat chce vždy jen ten partner, který pochopil, že má co ztratit,“ dodal k možnostem uzavření kompromisního smíru. „Diplomatický kompromis je, když všechny strany odcházejí od jednacího stolu stejně rozhořčeny,“ doplnil.
Nové volby řešením?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jma