Přijel na Lampedusu, vystoupil z lodi a ztratily se jeho stopy. Za měsíc vraždil v Nice

31.10.2020 10:58

Italská ministryně vnitra Luciana Lamorgeseová je ostře kritizována italskou opozici, že nezabránila teroristickému krvavému útoku v jihofrancouzském městě v Nice. Z toho důvodu, že útočníkovi umožnila volně cestovat, je nyní vyzývána k rezignaci na ministerský post, informují Lidovky.cz.

Přijel na Lampedusu, vystoupil z lodi a ztratily se jeho stopy. Za měsíc vraždil v Nice
Foto: repro Twitter
Popisek: Záběry z policejní razie v Nice

Útočník, za kterého označují francouzské a tuniské úřady 19letého Tunisana Bráhíma Avísávího, byl oficiálně vyhoštěn z Itálie do Tuniska, ale přesto mohl volně odcestovat do Francie. Do Evropy se dostal 20. září, kdy připlul na ostrov Lampedusa s dalším 300 osobami. Na ostrově byl policií zaregistrován a 25. září byl přesunut na karanténní plavidlo Rhapsody. Karanténu ukončil 9. října, kdy se vylodil v jihoitalském městě Bari. Od té doby úřady ztratily jeho stopy.

V Bari byl Avísáví znovu zaregistrován a současně mu bylo předáno rozhodnutí o vyhoštění. Postup návratu do země původu, a to včetně Tuniska, je pracný, a epidemie koronaviru ho ještě více zpomalila. Vyšetřovatelé se nyní snaží zrekonstruovat pohyb a kontakty mladého Tunisana.

Z důvodu, že ministerstvo vnitra nechalo útočníka utéct do Francie, nyní žádá pravicová opozice odstoupení ministryně vnitra Luciany Lamorgeseové. „Ať Lamorgeseová odstoupí,“ napsal v pátek na twitteru jeden z vůdců pravicové opozice a lídr hnutí Liga Matteo Salvini. Podle něj ministerstvo „nechalo tuniského vraha v klidu utéct do Francie“. Kritiku vyjádřili i představitelé dalších pravicových stran Vzhůru Itálie a Bratři Itálie.

Ministryně Lamorgeseová však jakékoliv selhání italských bezpečnostních úřadů odmítá.

Matteo Salvini, její předchůdce na ministerstvu, dnes čelí trestnímu stíhání naopak za to, že vyloďování imigrantů v italských přístavech bránil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…