Přitvrdíme! Masakr v Berlíně probudil Němce, zpřísní pravidla pro imigranty

28.12.2016 20:58

Teroristický útok na vánočním trhu v Berlíně, který si vyžádal 12 mrtvých, přiměl Němce k tomu, že chtějí přitvrdit vůči případným teroristům i migrantům podezřelým z islámské radikalizace. Píše to server iHNED.cz.

Přitvrdíme! Masakr v Berlíně probudil Němce, zpřísní pravidla pro imigranty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

Vládní CSU tak chce nyní mimo jiné nově výrazně prodloužit dobu, po kterou je možné zadržet neúspěšné žadatele o azyl. V současné době platí čtyřdenní limit. Pokud se však v tuto dobu vyhoštění nepodaří, musejí být propuštěni na svobodu. Nově by mohl být příslušný migrant zadržen až na měsíc, což dává více času na dohodu o deportaci. 

Je to reakce na případ Tunisana Anise Amriho, jenž stojí za teroristickým činem v Berlíně. Azyl v Německu totiž nedostal, ale Tunisko jej odmítlo přijmout zpět. Německá policie jej tak musela propustit na svobodu.

Vláda kancléřky Angely Merkelové pak klade stále větší důraz na vyhošťování těch, kteří azyl nedostanou. Důležité pro ni také je zadržení žadatelů o azyl, kteří jsou podezřelí z napojení na radikální islamisty. To chce vláda také daleko důsledněji kontrolovat – zda nedochází k radikalizaci uprchlíků či německých občanů muslimské víry. V programu, který chce CSU zveřejnit v lednu, se mimo jiné uvádí, že kdo ohrožuje stát, ztratil právo být jeho občanem. Návrh podle všeho podporují i sociální demokraté. 

  • Původní text ZDE

Šéf německých policejních odborů Ernst Walter také vyzval k tomu, aby v Německu na ulicích bylo více bezpečnostních kamer. To však například odmítla regionální vláda v Berlíně. Místo toho vyzvala občany, aby policii poskytli své případné vlastní fotografie či videa, která pořídili v době útoku. To Walterovi však přijde absurdní. Musí se tak spokojit s tím, že země chce podle serveru přijmout několik desítek tisíc nových policistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé si mě berou stranou, aby mi to řekli... Covid pasy i do restaurace? Šéfkuchař Pohlreich je pro. Zato hospodský rebel vyletěl

6:15 Lidé si mě berou stranou, aby mi to řekli... Covid pasy i do restaurace? Šéfkuchař Pohlreich je pro. Zato hospodský rebel vyletěl

Je libo do restaurace nebo ke kadeřníkovi? Jen s negativním testem nebo po očkování. Takové úvahy za…