Problematická cesta Pekarové s delegací. Kvůli Rusku a Číně se muselo přistávat

23.03.2023 15:09

Předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v Asii, kam zavítala, setká s nejvyššími představiteli Jižní Koreje a Tchaj-wanu. Na cestě ji doprovází delegace podnikatelů a poslanců. Píše o tom mimo jiné server Tn.cz.

Problematická cesta Pekarové s delegací. Kvůli Rusku a Číně se muselo přistávat
Foto: Screen vysílání ČT24
Popisek: Markéta Pekarová Adamová

Na soulském vojenském letišti delegaci vítali představitelé korejské letecké společnosti Korean Air. V delegaci je mimo jiné také bývalý premiér Mirek Topolánek. Kromě něj jsou v delegaci také zástupci Sněmovny, ministerstev či Pražského hradu. Z týmu spolupracovníků Petra Pavla je v delegaci Otakar Foltýn.

„Jedná se o největší podnikatelskou delegaci za posledních pět let,“ řekla v pondělí pro server iDnes.cz Pekarová Adamová. Delegace bude mít podle ní okolo 150 členů.
 
V sobotu delegace zamíří z Jižní Koreje na Tchaj-wan. Cestou do Jižní Koreje musel vládní speciál třikrát mezipřistávat – v Bahrajnu, indické Bombaji a v Ho Či Minově městě ve Vietnamu. O problémech na cestě informoval i zpravodaj Deníku Luboš Palata, který hovořil o tom, že české parlamentní delegaci trval let dlouho kvůli problémům s Ruskem i Čínou.
 
„Museli jsme se vyhnout Rusku, nad kterým se nesmí létat,“ uvedl zdroj z delegace.
 
Pekarová Adamová se o svůj program podělila na twitteru.

„Energetika, vodíkové technologie, bezpečnostní spolupráce. Hlavní témata mého dnešního jednání s předsedou Národního shromáždění. Jižní Korea patří mezi nejvýznamnější investory v ČR a prohlubovat vzájemnou spolupráci je pro naši zemi zásadní,“ zmínila Pekarová Adamová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Nestačil nám jeden tchaj-wanec, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseFred 77 , 23.03.2023 18:08:48
teď budeme mít i tchaj-wanku,tibeťan Kalousek,ukrajinský premiér a němeko-americký prezident.To máme výkvět našich elit.Do toho ještě korupčník Jurečka,podivná Langšádlová,zděšená Němcová,slizoun Fischer a tak by se dalo pokračovat.Je to hrůza.A vůbec nechápu,co tam jeli dělat někteří poslanci a už vůbec nechápu,že se mezi ty chytrolíny vecpal i Topolánek.Za peníze daňových poplatníků cestování po světě,to je opravdu bomba.

| 14 | 0

Další články z rubriky

Zahradil a bývalý poradce Klíma. Výživná debata o dezinformacích a buzeraci

6:05 Zahradil a bývalý poradce Klíma. Výživná debata o dezinformacích a buzeraci

Bývalý vládní zmocněnec Michal Klíma na twitteru zmínil, že rezignace na čelení dezinformacím přináš…