Proboha. Po konfliktu Vojtěcha Filipa s Kubalem v ČT zhasly kamery a bylo zle

20.05.2020 13:44

Včerejší střet v Událostech, komentářích, kde se Vojtěch Filip nejednou vydal na cestu do historie a moderátor Michal Kubal se ho nejdříve snažil dostat zpátky k současné politice a pak mu v historickém výkladu oponoval, už má své reakce. Kubalův kolega z ČT prohlásil, že mu moderátor musel doplňovat dějepisné znalosti. Poslanec Baxa měl pocit, že se vrátila normalizace, bývalý předseda lidovců Výborný Filipa označil za ostudu Česka. A přišly i horší nadávky.

Proboha. Po konfliktu Vojtěcha Filipa s Kubalem v ČT zhasly kamery a bylo zle
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

"My se nemůžeme připojit k těm, kteří v roce 1939 až 1941 byli ještě na straně hitlerovského nacismu," apeloval například Filip, načež Kubal poznamenal: "1939 až 1941 byla přesně ta léta, kdy na straně hitlerovského nacismu stála i Moskva, pane místopředsedo." Na což Filip reagoval, že to není pravda a Kubal se v debatě chtěl posunout dál. "My jsme nepřátelé s Polskem, když pakt Ribbentrop - Piłsudski také existoval? Prosím vás, nevykládejte věci, které jsou historicky jinak," poučoval nasupený předseda komunistů a Kubal na něj reagoval, že popírá jednu část historie a že do roku 1941 byl Sovětský svaz spojencem Hitlera. "Měl smlouvu o neútočení, kterou Hitler roztrhl jako cár papíru," nechtěl ustoupit komunista. "A dodával jim suroviny," pokračoval Kubal a Filip hned dodával, že Američané také.

Sám Kubal poznamenal, že po včerejším dílu si může ze seznamu přání odškrtnout „moderovat alespoň jednou historii CS“.

„Halík, politicky, myslete politicky! aneb jak Michal Kubal musel v živém vysílání doplňovat šéfovi českých komunistů dějepisné znalosti z učebnic ZŠ. Pravda, těch dnešních, nekomunistických,“ komentoval pak Filipovo vystoupení zahraniční reportér ČT Jakub Szántó.

Bývalý předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se vyjádřil už včera večer. „Poslanec Filip právě dál v Událostech, komentářích uráží české legionáře a hájí Koněva. Před nástupem Andreje Babiše k moci by si takové lži nedovolil šířit... Kdo dal komunistům křídla? RedBull to nebyl, Andreji...“ naznačoval premiérovi.

Ozval se také poslanec ODS Martin Baxa: „Když jsem poslouchal 'historické‘ výlevy předsedy KSČM Vojtěcha Filipa v UK ČT, měl jsem pocit, že jsem se přenesl na hodinu dějepisu hluboko do normalizace. Aspoň že Michal Kubal připomněl Filipovi spojenectví SSSR a Třetí říše v letech 1939-41. Komunisté se fakt neštítí ničeho!“

„Co je moc, to je příliš! Vojtěch Filip je ostudou této země, popírá a překrucuje fakta. Na ČT24 se tenhle bolševik nedá poslouchat,“ prohlásil na adresu předsedy komunistů bývalý předseda lidovců Výborný a dodal, že podepsal návrh na odvolání Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny.

Silně se do Vojtěcha Filipa pustil redaktor Info.cz Jan Palička. „Agent Falmer, toho času vystupující pod alteregem Vojtěcha Filipa radí Miloši Vystrčilovi, že nejprve by měl jet do Pekingu a až poté 'na periferii‘. Já bych třeba Falmerovi poradil, že nejprve má jít do hajzlu a pak už nikam. Ale kdo já jsem, abych radil, že jo...“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pekarová, ten ksicht...“ A Babiš zahlásil ke kandidatuře na Hrad. Dost jasně

20:16 „Pekarová, ten ksicht...“ A Babiš zahlásil ke kandidatuře na Hrad. Dost jasně

REPORTÁŽ „Nikdo jiný není!“ Ke kandidatuře na prezidenta přesvědčovali lidé před domem kultury v Bře…