Proč Rakušan „propálil“ tajně chystané sankce proti rodině ruského zbrojaře? Velmi vážné podezření

22.07.2023 16:25 | Monitoring

Někdejší ministr financí a bývalý poslanec za ODS Vlastimil Tlustý v pořadu internetové televize XTV okomentoval významné události odehrávající se na české politické scéně, mj. schválení obranné smlouvy ČR s USA. „Jsem zneklidněn, tato vláda zpacká všechno,“ obává se Tlustý. Nelíbí se mu snahy o likvidaci peněžní hotovosti, považuje to za další krok k omezování osobní svobody. Komentuje podivné chování ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ohledně zveřejněných tajných sankcí proti rodině ruského zbrojaře. „Já jsem v politice viděl tolik lidí, kteří své zbohatnutí založili na předstírané hlouposti,“ poznamenal Tlustý. Co se týká kauzy prý „teroristy" Čermáka, ta posloužila k zastrašení lidí.

Proč Rakušan „propálil“ tajně chystané sankce proti rodině ruského zbrojaře? Velmi vážné podezření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Vít Rakušan

Tlustý hovořil o česko-americké smlouvě o obranné spolupráci, kterou v uplynulých dnech schválila Poslanecká sněmovna. „Já si pozorně čtu komentáře, a to vidíte neuvěřitelný vějíř. Jedni blízcí tady té paní říkají – ‚to je úplně v pohodě, to je pouze obranné, kdyby sem měl někdo přijet, tak se to bude znovu schvalovat‘ – zkrátka to bagatelizují, že se skoro nic neděje,“ řekl k blízkému okolí ministryně obrany Jany Černochové (ODS). „Trochu mě to překvapuje, čekal bych, že se budou bít v prsa a volat, že zachránili Českou republiku,“ dodává Tlustý.

„A pak jsou kritici, ti říkají – ‚katastrofa, vy jste vlastně podepsali okupaci, teď si může kdokoli přijet a dělat si tu, co bude chtít‘, Tedy myslím, z toho správného směru. A já musí přiznat, že v tom trochu plavu. Hledám ty texty, pokouším si zjistit, kdo má pravdu. Jestli by to šlo směrem k další dočasné přítomnosti cizích vojsk na našem území, zásadně bych byl proti,“ zdůraznil Vlastimil Tlustý v rozhovoru pro XTV.

„Kardinální otázka je: Když USA nebo NATO něco vyhlásí, můžou oni podle té obranné smlouvy říct, že podle paragrafu x této smlouvy jedou konvoje? Můžou to říct, nebo nemůžou? Já bych chtěl vidět, v čích rukou je to rozhodování,“ klade Tlustý otázky, na které by dle něj měla podat bližší rozbor právnička a senátorka Jana Zwyrtek Hamplová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

xxx, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMartin23 , 22.07.2023 18:32:40
Kauza Čermák je asi to nejpříšernější, co se zatím za doby vládnutí této vlády stalo. 5,5 roku dali s prominutím pitomečkovi, co nadával vládním elitám. Podpora terorismu? To je na stejné úrovni jako rozvracení republiky či vlastizrada v 50. letech. Prostě právní stát fuč. A aby to bylo ještě strašlivější, tak například vyjádření Novotného je v pořádku. Dokonce podle jeho slov nemusel policii ani podávat vysvětlení, protože má politické krytí. ++++ Ale co chcete, když tady většina obyvatel tohle chce a když chtějí, aby se jim za práci platilo virtuálně do mobilu? Vždyť ti lidi už dávno žijí ve svých vlastních virtuálních realitách. A všechno jim dojde až jim někdo ty mobily vypne a oni zjistí, že nemohou naprosto nic.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Bizár Green Dealu: Děda s babičkou za fabii budou platit, Leyenová za tryskáč ne

17:36 Bizár Green Dealu: Děda s babičkou za fabii budou platit, Leyenová za tryskáč ne

Opatření EU ETS 2, prosazené vládou ČR během předsednictví, nařídí platit povolenku z energie v domá…