„Naše hnutí SPD po podzimních parlamentních volbách se stalo významnou politickou silou v České republice a na to reagovali i různí kmotři a kmotříčci, kteří byli původně u jiných stran. Oni mají nějakou snahu se k nám infiltrovat, a když ne se k nám infiltrovat, tak nás alespoň rozložit. A já si myslím, že to, co se stalo v Brně, s tím tak trošičku souvisí,“ poznamenal hned na úvod Hrnčíř.
Hnutí SPD má prý dvojí stupeň členství plnohodnotné a pak členy čekatele, o jejichž definitivním přijetí má být rozhodnuto až časem právě proto, aby se odfiltrovali kmotři a kmotříčci. Spor v Brně podle Hrnčíře vyplynul z toho, že čekatelé chtěli získat více prostoru. Celý spor se vyřešil tím, že brněnská organizace byla zrušena a členové přešli pod vedení Jihomoravského kraje. „Většina členů toto rozhodnutí přivítala,“ pravil na rozhlasových vlnách Hrnčíř.
„Tato situace odkryla zájmy některých čekatelů a my na to budeme reagovat,“ pokračoval v rozboru situace host. Ukazuje se prý, že za některými čekateli stojí určité podnikatelské skupiny, které se dříve orientovaly na jiné strany.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp