Proč má viset na každé budově ukrajinská vlajka, zeptal se novinář. A český Twitter explodoval

28.05.2023 10:25 | Ze sítí

Marek Stoniš, dlouholetý a před několika měsíci sesazený šéfredaktor týdeníku Reflex, se zamyslel nad fenoménem, který nazval „české ukrofangličkářství“. Učinil tak na sociální síti Twitter, takže se dá tušit, co se mu pod příspěvkem sešlo.

Proč má viset na každé budově ukrajinská vlajka, zeptal se novinář. A český Twitter explodoval
Foto: Hana Brožková
Popisek: Při slavnostním střídání stráží byla k vyjádření solidarity s Ukrajinou na I. nádvoří Pražského hradu vyvěšena vlajka Ukrajiny

„Popuzuje mě to všudypřítomné české ukrofangličkářství. Proč má viset téměř na každé naší veřejné budově ukrajinská vlajka?,“ ptá se novinář.

Otázku po vlajkách obilného lánu pod modrou oblohou prý položil i kamarádovi, který se zrovna vrátil z Paříže. „Kdepak. Viděl jsem tady jen jednu: Na české ambasádě,“ padla prý odpověď.

Stoniš neodmítá pomoc napadené zemi. Ale v situaci, kdy si naše země na mohutnou vojenskou a ekonomickou pomoc pro Kyjev dokonce půjčuje peníze v Bruselu, podle něj nemáme zapotřebí své zřejmé sympatie demonstrovat ještě fanglemi.

 

 

Pochopení pro svůj postoj, ani termín „ukrofangličkářství“ ale na síti nezískal.

„Dívej se na to tak, že jsi pitomec, co nějak nechápe, že díky nim, resp. ruského překvapení s ní a se nemusíš bát, že ti Němci s Putinem zařídí mix ruského samoděržaví a toho nejhoršího z EU,“ poradil Miroslav Singer, bývalý guvernér ČNB.

 

 

„Já bych to rád pochopil, že díky ukrajinským vlajkám se nemusím tak bát mixu ruského samoděržaví a toho nejhoršího z EU, ale asi jsem fakt pitomej. Ale i tak díky,“ odepsal Stoniš.

Novinář Jan Moláček vysvětlil, že na budovy vyvěšujeme ukrajinské vlajky, aby na nich nemohly být vyvěšeny vlajky ruské.

„Dáváme viditelně najevo solidaritu s napadenou zemí, mimo jiné Ukrajincům, kteří k nám uprchli, a sobě nedovolujeme pohodlně zapomenout na to, že brutální agrese stále pokračuje a naše pomoc je stále potřeba,“ poučil kolegu novináře.

 

 

„Když jdete na fotbal, taky máváte vlajkou týmu, přestože nejste v tom týmu. My taky fandíme Ukrajincům. I na státní úrovni,“ zaznělo další vysvětlení.

Tuto pointu podle přesvědčení některých chápou i malé děti.

„Mě zase strašně popuzuje pátá ruská kolona v naší zemi, která se snaží rozbít naši společnost a přivést nás nazpátek do krvavé náruče ruského medvěda,“ poznamenala uživatelka Michaela Lejsková, s poznámkou, že to určitě lidé jako Stoniš nedělají gratis.

Jiný bývalého šéfredaktora pochválil za coming out. „My stejně dávno víme, kde je vaše srdce,“ dodal.

„Je dobře že to "ruští vlastenci" mají před svým blbým xichtem,“ padl další význam vyvěšování ukrajinských vlajek.

 

 

Uživatelka Šárka Zelená přešla rovnou do tykačky a nadávek: „Proč tak lžeš, debile? Myslíš si, ze si každý není schopen během pěti sekund vygooglit fotky z Paříže s ukrajinskýma vlajkama?“

Obrázky ulic plných ukrajinských vlajek z Anglie, Dánska či jiných zaplnily vlákno, stejně jako fotografie do žlutomodra nasvícené Eifelovy věže.

Následovaly vzkazy, že bývalý šéfredaktor musí mít „v srdci pusto a prázdno“, a že se těší, až jej uvidí na pódiu s Rajchlem.

„Na to člověk v sobě musí mít nějaké morální hodnoty. To Vy chápat nemůžete,“ poučil jej jeden student, hlásící se k levostředové orientaci.

Zazněla i úvaha, že „tohle napsat v době výročí atentátu na Heydricha a následných událostí není úplně vhodný“.

„Stoniš je dement,“ shrnul za celý Twitter jeden z diskutujících.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jakub Vosáhlo

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

ekošílenci

Často mluvíte o ekošílencích a fanaticích. Myslíte, že jde toto šílenství ještě nějak zatavait? Co čekáte, že přijde s volbami? Posílí tito šílenci nebo naopak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Na tuhle otázku, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusewendysek , 28.05.2023 10:49:56
existuje jednoduchá odpověď. Počet ukrajinských vlajek svým způsobem kopíruje počet hloupých, ale hlavně naivních lidí u nás. Víc hledat netřeba.

|  19 |  0

Další články z rubriky

Nešťastná Arménie. Naivní víra v Západ a ruský byznys. Takto se mění svět, ukazuje Hoffman

14:40 Nešťastná Arménie. Naivní víra v Západ a ruský byznys. Takto se mění svět, ukazuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Spoléhat na Američany, kteří „nemají stálé spojence, ale jenom stálé vlastní z…