Proč pořád řešíte, kdo s kým spí? Europoslanci Zdechovskému po týdenní masírce Prague Pride došla trpělivost

10.08.2020 20:16

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se ve svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslel nad tím, proč máme pořád řešit, s kým kdo spí. Vnímá i festival Prague Pride, jemuž podle jeho slov jednoduše neuniknete. „Ba co víc, už začíná vadit i to, že je někomu úplně jedno, že se pořádá,“ uvedl.

Proč pořád řešíte, kdo s kým spí? Europoslanci Zdechovskému po týdenní masírce Prague Pride došla trpělivost
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL
reklama

Zdechovský si všímá slov ředitele Prague Pride Czeslawa Waleka, který uvedl, že česká společnost k LGBTIQ+ komunitě, spíše než tolerantní, je lhostejná. „Ano, protože většině z nás, na rozdíl od pana Waleka, je úplně jedno, kdo s kým co dělá v posteli. Někdo je takový, někdo makový. Řešit to pořád dokola je prostě nuda,“ sdělil Zdechovský jehož podle jeho slov nezajímají zprávy o „nebinární Evě“, která o sobě mluví v mužském rodě. 

Stejně tak ignoruje virtue singaling některých globálních firem, jež také najednou začaly řešit, kdo s kým spí. „Aby se na jejich sedačkách s jejich telefony v ruce cítili dobře úplně všichni! Doteď to ty telefony a sedačky sice vůbec nepoznaly, ale teď je nutná rovnost!“ sdělil Zdechovský.

„S podobným sarkasmem přestanu až v momentě, kdy mě všechny ty globální společnosti přesvědčí o tom, že jim nejde jen o byznys, ale skutečně to myslí s ochranou demokratických principů vážně. Mohou začít třeba s propagací lidských práv například v Číně, v Bělorusku, v Saúdské Arábii nebo v Ugandě, kde jsou pronásledováni lidé za nesmysly a kde mají tyto nadnárodní společnosti pobočky či zde poskytují servis. Ale to oni nikdy neudělají. Veškerá práva minorit končí na hranicích nesvobodných států,“ dodal.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Zaměřuje se i na situace matek samoživitelek, které mají v rodném listě kolonku „otec neznámý“. „Tato varianta je ale lepší než skutečně anonymní dárce, což se bohužel také děje a i v Česku jsou kliniky, které tuto službu nabízejí (normálně je na to prostě e-shop, kde si vyberete barvu vlasů, očí, rasu, znamení zvěrokruhu apod.). A to z toho pohledu, že pokud by dítě mělo např. nějakou dědičnou chorobu či jinak závažně onemocnělo a potřebovalo třeba novou kostní dřeň, otce matka většinou prozradí. U zcela anonymního dárcovství ale dítě nadobro přichází o polovinu identity a nikdo mě nepřesvědčí o tom, že to nahradí ‚dobrá péče‘,“ sdělil Zdechovský.

Závěrem podotkl, že Prague Pride a spřátelení aktivisté svou „vlezlostí“ začínají stále více připomínat různé prodejce hrnců či „levné elektřiny“. „Ta snaha neustále prezentovat svou sexuální orientaci je prostě přepálená, a jestli je reakcí veřejnosti předně lhostejnost, je to ta lepší varianta,“ zakončil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

20:44 Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

„Přišel mi dopis smrti od České televize,“ píše na své facebookovém profilu novinářka Barbora Koukal…