Proč, proč? Tak tohle nevyšlo. Lidovec si zajel udělat selfie u cedule Vrbětice. Lidé si ťukají na čelo

19.04.2021 22:59 | Zprávy
autor: nab

Kauza Vrbětice o víkendu dostala nový rozměr. Česko-ruské vztahy jsou docela napjaté. Politici horlivě spekulují, zda tvrzení českých bezpečnostních složek, že ruští agenti mají zřejmě podíl na explozích v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014, je pravdivé, či nikoliv. Po sedmi letech se vydal na „místo činu“ lidovecký poslanec Ondřej Benešík. Pořídil si tam selfie a nasdílel jej na sociální síť. A co následovalo...

Proč, proč? Tak tohle nevyšlo. Lidovec si zajel udělat selfie u cedule Vrbětice. Lidé si ťukají na čelo
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Poslanec KDU-ČSL Ondřej Benešík

Kvůli výbuchům v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014, na nichž se podíleli dva agenti rozvědky GRU, Praha vyhostila 18 pracovníků ruské ambasády. Ti už vládním speciálem odletěli do Moskvy dnes navečer. Rusko v odvetě vyhostilo dvacet pracovníků české ambasády, kteří Moskvu museli opustit do pondělní půlnoci, proto pro ně letěl český vojenský speciál.

Kauza Vrbětice rozpoutala nejen střet mezi Českem a Ruskem, ale také názorové střety na sociálních sítích, kde mnoho politiků vyjadřuje své jasné postoje. Najdou se však i ti, jejichž příspěvky k této kauze zůstávají nepochopeny. O jeden takový se postaral poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL).

Poslanec se do Vrbětic vydal v neděli, tedy den poté, co premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s pověřeným ministrem zahraničí Janem Hamáčkem (ČSSD) na improvizované tiskové konferenci v sobotu večer oznámili, že české bezpečnostní složky mají důvodné podezření, že do výbuchů v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 byli zapojeni příslušníci ruské tajné služby GRU. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…