Profesor Keller se v Haló novinách vysmál pravici a vychválil Filipa. Ten to má promyšlené...

05.11.2013 15:34

Známý levicový sociolog a od minulého pondělka též držitel státního vyznamenání Jan Keller poskytl rozhovor společensko- politické příloze Haló novin Naše pravda. Se známým redaktorem Jaroslavem Kojzarem si povídali o tom, že se v naší politice v nejméně vhodnou dobu otevřela Pandořina skříňka.

Profesor Keller se v Haló novinách vysmál pravici a vychválil Filipa. Ten to má promyšlené...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Jan Keller

Z výsledku voleb je prý sociolog rozčarován, stejně jako všichni, kteří doufali, že předčasné volby vyřeší politickou krizi. „Zatím se zdá, že ji spíše prohloubily a její konec je v nedohlednu,“ konstatuje. Podle Kellera již před volbami bylo veřejným tajemstvím, že Michal Hašek mydlí Bohuslavu Sobotkovi schody, on však nechápe proč.

Deset až třináct procent, které takto ČSSD poztrácela, se prý rozpustilo mezi komunisty, hnutí ANO a částečně i hnutí Úsvit Tomia Okamury. Babiš přitom podle Kellera reagoval především na všeobecné zhnusení politikou. „Lidé mají až po krk systému, kde se k nim před volbami strany lísají a po volbách začnou dělat něco úplně jiného, než co slibovaly,“ myslí si. Babiš je podle něj pro budoucnost země ještě snesitelnou „protestní volbou“. „Kdyby je nalákala třeba paní Bobošíková, bylo by to šílené,“ obává se.

Pak se Keller vysmál Karlu Schwarzenbergovi za jeho slova, že propad TOP 09 očekával, protože strana dělala nepopulární reformy. Podle sociologa je nesmysl obojí. „Propad strany neočekával, ale domníval se, že v převleku za agenta 009 bude ještě neodolatelnější než s fialovým čírem,“ uhodil na knížete. A pak ho ještě ujistil, že to, co předváděli jeho ministři, nebyly žádné reformy, ale chladnokrevný rozvrat státu. Proto je prý Schwarzenbergovo tvrzení naprostou demagogií.  

Pak znectil i Janu Bobošíkovou a Václava Klause, který její hnutí před volbami podpořil. Vzhledem k tomu, co Václav Klaus v této zemi celé roky předváděl, je prý 0,42 procent až překvapivě lichotivým ziskem.

Fotogalerie: - Zpět ve sněmovně

KDU-ČSL slaví návrat do sněmovny. Získali od volič...
Volební štáb KDU-ČSL byl v paláci Charitas
Lídři a sympatizanti ještě v očekávání výsledků
Občerstvení zákusky, sladké je prý dobré na nervy
Petr Pithart
Kandidát Jan Wolf

Fotogalerie: - Umění přímé demokracie

Tomio Okamura pokřtil svou novou knihu Umění přímé...
Okamurův letitý souputník Jaroslav Novák Večerníče...
Sympatizant  Hnutí úsvit
Přichází tomio Okamura
O hudební vložku se postaral Marek Černoch, lídr s...
Zpěvák Dalibor Janda

Další vývoj však podle něj bude záviset na dění v ČSSD.  Konkrétně na tom, zda se straně podaří odstavit z rozhodujících pozic skupinu „pučistů“. Pokud se tak nestane a skupina kolem Michalla Haška bude dál ovlivňovat dění v ČSSD, je prý jakákoliv dohoda vyloučena a pravděpodobně v květnu se dočkáme dalších předčasných voleb.

„Nejhorší na tom je skutečnost, že kvůli těmto pseudoproblémům se odsunuje řešení opravdových problémů země,“ konstatuje zachmuřeně sociolog. Mezi tyto problémy počítá zejména nejasný rozsah církevních restitucí, narůstající krizi na Ostravsku a obecně neochota „podnikatelů“ kalibru Zdeňka Bakaly převzít za své zaměstnance odpovědnost.

Jednou z mála nadějí je podle něj v tomto směru KSČM. „Vojtěch Filip patří k té nepatrné hrstce politiků, kteří v dnešní době dokážou uvažovat racionálně, mají kontakt s realitou a zastávají čitelné a pevné postoje,“ pochválil předsedu komunistů, který podle něj vždy mívá promyšlených několik tahů dopředu.  


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uřvaný Klaus ml.! zní od radního ČT. Je zle kvůli slovům v přímém přenosu

14:09 Uřvaný Klaus ml.! zní od radního ČT. Je zle kvůli slovům v přímém přenosu

Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší vystoupil ve veřejnoprávní televizi. Vystoupil způsobem, kter…