Programátoři zkusí z dat veřejných institucí vytvořit programy

14.09.2018 6:38

V sídle Nejvyššího kontrolního úřadu v Praze se dnes po roce sejdou programátoři nad otevřenými daty veřejných institucí v rámci akce Hackathon veřejné správy. Během dvoudenní akce budou chtít amatérští i profesionální programátoři ukázat, že data veřejných institucí lze využívat efektivněji než dosud a budou se je snažit přeměnit v užitečné programy.

Programátoři zkusí z dat veřejných institucí vytvořit programy
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Počítač

Na webu Hackathonu organizátoři upozorňují na to, že si veřejná správa v Česku dosud pořídila zhruba 7300 informačních systémů za 110 miliard korun. Roční náklady na jejich údržbu činí asi 25 miliard. Podle webu je v nich ukryto velké množství dat, mnoho z nich je ale zadáváno špatně či neúplně, některá jsou duplicitní a jiná zase chybí.

Programátorům dají stejně jako loni k dispozici datové sady Nejvyšší kontrolní úřad, Český telekomunikační úřad, Český statistický úřad, Česká správa sociálního zabezpečení, Český úřad zeměměřický a katastrální, ministerstva financí a vnitra. Letos se nově přidaly ministerstvo spravedlnosti, Divadelní ústav, Sociologický ústav Akademie věd ČR, konkrétně jeho Český sociálněvědní datový archiv, a Centrum pro výzkum veřejného mínění. Na akci se znovu podílí pražská Vysoká škola ekonomická a Nadace Open Society Fund Praha.

Hackathon začne v 16 hodin představením datových sad. Po sestavení týmů začne v 18 hodin programovací maraton, který skončí v sobotu ve stejný čas. Následně týmy představí své výsledky a po 19. hodině porota vyhlásí vítěze. Loňský ročník vyhrála aplikace Hazard versus exekuce, která monitoruje míru exekucí v oblastech, kde jsou povolené herní automaty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…