Protest proti Le Penové: Přinesli demonstrantům pečivo, ti jim ho hodili pod nohy. Na Slovensku

14.05.2019 10:45

Bratislavu v rámci kampaně před volbami do europarlamentu navštívila francouzská poslankyně Marine Le Penová. A byl to prostor pro její fanoušky i odpůrce, aby vyrazili na náměstí si říci svoje. Hlavním bodem návštěvy byla účast na konferenci pořádané hnutím Evropa národů, respektive jeho slovenskou součástí, hnutím Sme rodina.

Protest proti Le Penové: Přinesli demonstrantům pečivo, ti jim ho hodili pod nohy. Na Slovensku
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: Marine Le Penová
reklama

Před hotel River Park, kde se konference konala, se dopředu svolávali odpůrci Le Penové a konzervativních hodnot. Do akce vyrazila například i strana Progresivní Slovensko, jejíž místopředsedkyní byla zvolená prezidentka Zuzana Čaputová. Na událost, kterou nazvali STOP evropským extremistům, burcovali slovy: „Přidejte se k nám a přijďme slušně, ale jasně vyjádřit svůj nesouhlas.“ Doplňoval to obrázek zaťaté pěsti.

Kolem půl druhé se tak před bratislavským hotelem shromáždilo několik desítek protestujících, vybavených vlajkami Evropské unie a vedených dokonce několika politiky strany Progresivní Slovensko.

Se slovenskou vlajkou dorazil i Martin Poliačik, který je díky přestupu aktuálně jediným poslancem Progresivního Slovenska.

Ostatní byli vybaveni všichni stejnými prefabrikovanými kartami formátu A4, kde bylo na modrém, eventuálně červeném poli vytištěno s pomocí srdíčka, že milují Evropu. Před nimi se obratně instaloval na reportáž zpravodaj České televize.