Protiruské sankce nepadly na úrodnou půdu, hlásí z rádia Dlouhý

26.09.2016 18:15

V pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu vystoupil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Promluvil o minimální mzdě, o sankcích vůči Rusku i o tom, čeho by chtěl pro Českou republiku dosáhnout.

Protiruské sankce nepadly na úrodnou půdu, hlásí z rádia Dlouhý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky
reklama

„Jak asi víte, já jsem byl jedním z těch největších kritiků těchto sankcí,“ poznamenal Dlouhý ohledně protiruských sankcí a dodal, že mu jeho přístup vysloužil určitou nálepku, přesto však není obdivovatelem Vladimira Putina.

„Naším cílem bylo změnit zahraniční politiku Ruska,“ řekl Dlouhý s tím, že sankce nepadají na úrodnou půdu. Zmínil také, že kdyby nebylo sankcí ze strany USA, tak například taková Kuba by již dávno neměla komunismus.

„Tvrdím, že jej sankce spíše posílily, než mu uškodily,“ řekl k pozici Vladimira Putina.

„Já poslední dobou už nevím, co jsem, ale dejme tomu, že jsem ještě ekonom,“ odvětil Dlouhý na otázku, kdy přestane ČNB intervenovat do kurzu koruny.

„Jako ekonom patřím k takovým těm skalním odpůrcům minimální mzdy, je nás na světě málo,“ řekl k plánovanému zvyšování minimální mzdy Dlouhý a zdůraznil, že nelze zvyšovat minimální mzdu příliš a pravidelně. Velký problém vidí v tom, že nejvíce dostanou přidáno státní úředníci.

„Já bych si přál, aby se naše mzdová úroveň přibližovala té západní,“ zmínil Dlouhý a vzápětí dodal, že pokud zvýšíme mzdy uměle, může to mít negativní dopad například na zaměstnanost.

Deficit státního rozpočtu Dlouhému zase tolik nevadí a je podle něj dostatečně nízký, přičemž se bude dále snižovat. Byl by však raději, pokud by se peníze z něj nepoužívaly na moření dluhů, ale na skutečné investice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…