Průzkum: Rajchlovo PRO přes 5 %, Fialova vláda od válu

15.09.2022 13:25 | Zprávy
autor: rak

Současná vládní pětikoalice by v případě zářijových voleb podle průzkumu agentury SANEP zůstala ve Sněmovně nejsilnějším uskupením, jelikož by její strany dohromady získaly 32,3 %. Opoziční hnutí ANO je však nadále s 29,9 % úplně nejsilnější stranou ve Sněmovně a pokud by se například rozpadla koalice Pirátů se Starosty, vládní koalici by překonalo. Starostové by se totiž samostatně do sněmovních lavic nedostali, což platí i pro TOP 09 či lidovce. Kartami by mohlo podle průzkumu zamíchat také to, že by ANO svolilo ke koalici s SPD či stranou PRO pod vedením Jindřicha Rajchla. Ta by do Sněmovny podle průzkumu nově také mohla zamířit.

Průzkum: Rajchlovo PRO přes 5 %, Fialova vláda od válu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Petr Fiala. Zahájení kampaně SPOLEČNĚ (ODS a TOP 09) do letošních komunálních voleb na Moravském náměstí v Brně

Zářijový průzkum společnosti SANEP ukázal, že by aktuálně volby do Poslanecké sněmovny vyhrálo ANO se ziskem 29,9 %, na druhém místě by nyní skončila dosud nejsilnější strana vládní pětikoalice ODS premiéra Petra Fialy, která by získala 13,1 %. Třetí by pak bylo hnutí SPD, které by získalo 12,6 %.

Čtvrtým politickým subjektem, který by se v září letošního roku dostal do Sněmovny, by byli Piráti se ziskem 7,4 %.

Celý průzkum ZDE

Žádná další ze současných sněmovních stran by pak už nedokázala překonat pětiprocentní hranici a za branami Sněmovny by tak zůstali Starostové (4,5 %), TOP 09 (3,9 %) a lidovci (3,4 %). Nevrátili by se ani komunisté (3,5 %).

Naopak novou – pátou stranou, jež by se dostala do Sněmovny – je strana PRO pod vedením Jindřicha Rajchla. Ta by lehce překonala pětiprocentní hranici a získala by 5,3 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…